108 MP + 10X optický zoom již v roce 2020, bude Huawei první?

V uplynulých letech Huawei revolucionizoval fotografování s fotoaparátem pro smartphony a přivedl ho na další úroveň s technologiemi s více kamerami, které kopírují jiní špičkoví výrobci smartphonů.

Huawei P30 Pro

V současné době existuje nová předpověď, že v roce 2020 bude fotoaparát na smartphonu mít přes 100 milionů pixelů. V důsledku toho někteří výrobci kamerových modulů uvedli, že se více zaměří na objektivy fotoaparátu pro high-end telefony a očekává se, že povedou průmysl v uvádění objektivů 108MP.

Také více pixelů kamery znamená více možností pro vyšší úroveň zoomování, jako je třeba 10X optický zoom.

Huawei a jeho konkurenti v současné době využívají 48MP čočky a jsou tu už náznaky, že 64MP bude také zavedeno v průběhu tohoto roku.


Hlavní výzvou pro vyšší kvalitu obrazu je správa úložiště, která bude vyžadovat větší velikost ve srovnání s běžnými obrazy 4K. Na straně výhod, s vysokými pixely, bude obraz realističtější a bude umožňovat vyšší editovatelnost, aby bylo možné použít lepší obrazové efekty.

Zatím je stále neznámé, kdo bude první, kdo přijde s tímto novým fotoaparátem, ale doufám, že ho uvidíme poprvé na telefonu Huawei. Co si myslíte o 108MP hlavním fotoaparátu v telefonu Huawei? Dejte mi vědět v komentářích.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.