5 nebezpečných chyb, kterých se dopouštíme při nabíjení smartphonu

smartphonu
Autor fotografie: Mahesh Patel  / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud chceme využívat všechny možnosti smartphonu, je nabíjení jednou z nejdůležitějších metod. V opačném případě se zařízení samozřejmě vypne, kdykoli mu dojde energie, a nelze jej znovu zapnout. Z tohoto důvodu je nutné nabíječku pravidelně připojovat ke zdroji napájení. Je však třeba zvážit několik důležitých okolností.

Naprostá většina uživatelů se bezpečnou kontrolou nabíjení telefonu zabývá jen zřídka a obvykle tak učiní až ve chvíli, kdy nastane nějaký problém. Je to proto, že zcela ignorují myšlenky, které vám výrobci sice nesdělují, ale které jsou mnohdy klíčové. Pokud chcete, aby váš telefon s baterií vydržel co nejdéle, věnujte pozornost našim návrhům.


Jak správně nabíjet smartphone

Při nabíjení baterie mobilního zařízení se můžete dopustit mnoha chyb. Tentokrát se však zaměříme na ta nejčastější. Těmto chybám se co nejvíce vyhněte, abyste prodloužili životnost zařízení a oddálili nutnost výměny telefonu.


Nenechte si ujít:


Používejte oficiální nabíječky

Používání nabíječek pochybného původu pro chytrý telefon je jednou z největších a také nejčastějších chyb. Vzhledem k tomu, že stále velká většina výrobců dodává oficiální konektor a nabíječku v krabici spolu se zařízením, je v tomto ohledu zásadní ji používat.

Pokud tomu tak není, navštivte renomovaného nebo oficiálního prodejce a vyhledejte takový adaptér, který je kompatibilní s vaším smartphonem. To platí i pro kabel, protože jedna z těchto dvou součástí může v důsledku výkyvu proudu utrpět vnitřní poškození.


Nenechávejte vaše zařízení pokaždé úplně vybít

Někteří lidé se rozhodnou nabíjet svůj smartphone, když se jim zobrazí oznámení upozorňující na možnost úspory baterie, které se často zobrazí, když dosáhne 20 %. Za těchto podmínek je důležité věnovat telefonu pozornost a nejlépe jej začít nabíjet, jakmile se upozornění ukáže.

Podle odborníků se vhodné procento zatížení baterie pohybuje od 20 % do 80 %. Mnoho chytrých telefonů totiž začíná zpomalovat, když dosáhnou hodnoty baterie kolem zmíněných 20 %. Autonomie zařízení se sníží, pokud se nezačne nabíjet vždy před dosažením minimální úrovně energie. Z dlouhodobého hlediska výdrže baterie se vyplatí nabíjet na 80 % kapacity, a následně nenechat klesnout pod 20 %. To Vám zaručí výrazně delší životnost baterie.


Okamžitě vyjměte nabíječku ze zásuvky

Moderní chytré telefony mají schopnost zastavit nabíjení, když baterie dosáhne 100 %. To však neznamená, že nabíječka přestane fungovat úplně, naopak, pokud necháme smartphone stále připojený, tak jakmile kapacita baterie mírně poklesne, tak se znovu spustí nabíjecí cyklus, aby obnovila svou kapacitu. Doporučujeme také nepoužívat chytrý telefon v době, kdy se ještě nabíjí.


Teplo poškozuje životnost baterie

Kromě výše uvedených faktorů hraje důležitou roli při výdrži a zlepšování životnosti baterie také teplota. Ve skutečnosti je pravděpodobně největší hrozbou pro dlouhodobé zdraví baterií. Vysoké teploty baterii namáhají a způsobují, že ztrácí kapacitu mnohem rychleji než při skladování za mírných teplot.


Přestaňte smartphone během nabíjení používat

Hraní her nebo sledování videí během nabíjení je velmi škodlivé, protože způsobuje narušení nabíjecích cyklů. Baterie smartphonu se při tom zahřívá a může dojít až k jejímu poškození.


5 hlavních tipů, jak maximalizovat výdrž baterie smartphonu

  1. Vyhněte se nabíjení na celý cyklus (0-100 %) a přes noc. Místo toho smartphone častěji nabíjejte v rozmezí 20 % až 80 %.
  2. Ukončení nabíjení na 80-90 % je pro baterii zdravější než nabíjení na 100 %.
  3. Když je smartphone v chladném prostředí, používejte technologii rychlého nabíjení velmi opatrně. Teplotní výkyv může poškodit články baterie.
  4. Teplo je zabijákem baterií číslo jedna. Udržujte telefon mimo horká místa a při nabíjení ho nezakrývejte.
  5. Chcete-li minimalizovat zahřívání a minicykly, vyhněte se během nabíjení intenzivnímu hraní her, streamování filmů nebo jiné intenzivní zátěži.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: onsitego.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *