5G telefony budou od roku 2023 populárnější než 4G modely

Podíl 5G smartphonů se neustále zvyšuje, za 5 let bude prodáno více 5G než 4G modelů telefonů. Čína a Amerika jsou v tomhle vůdci.

V letošním roce byly v prodeji první 5G smartphony. V Evropě byl Oppo Reno 5G prvním smartphonem, který zvládne rychlou 5G síť, toto zařízení bylo vydáno ve Švýcarsku. Ale Oppo není jediný, téměř každý výrobce smartphonů nyní vyvinul  nebo představil smartphone, který nabízí podporu pro tuto novou síť. Zvažte například Samsung Galaxy S10 5G, LG V50 ThinQ, Xiaomi Mi Mix 3 a OnePlus 7 Pro ze všech těchto zařízení, jak model 4G, tak 5G model. Huawei se rozhodl představit skládací smartphone Mate X s podporou 5G a k tomu ještě Mate 20X jako první 5G smartphone od čínského výrobce.

5G síť ještě není k dispozici v Nizozemsku. Síť 4G je stále používána po celé zemi, takže této nové superrychlé síti není věnována přílišná pozornost. Kolem roku 2020 musí každý evropský členský stát poskytnout alespoň jedno město s 5G sítí.

Ale jak dlouho bude trvat, než se 5G smartphony stanou obecně rozšířenými? Nezávislá výzkumná agentura Canalys zveřejnila tento týden rozsáhlou zprávu, v níž vyjádřila očekávání, že v příštích pěti letech bude prodáno nejméně 1,9 miliardy telefonů 5G.

Bude trvat až do roku 2023, než bude prodáno více 5G než 4G smartphonů. V roce 2023 bude prodáno přibližně 800 milionů kopií, což by znamenalo podíl 51,4% ve srovnání s celkovým počtem prodeje smartphonů.

Pokud jde o nákup telefonů 5G, bude Čína předchůdcem. Canalys vypočítal, že Čína bude mít zhruba podíl 34% z celkového počtu prodejů 5G smartphonů v roce 2023. Následovala Amerika s 18,8% a asijsko-pacifická oblast s 17,4%. Jak v Číně, tak v Americe, vláda byla úzce zapojena do vývoje 5G. Proto jsou při zavádění této nové sítě velmi vysoké náklady.

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi již oznámil, že chce v příštím roce začít zavádět levné telefonní modely 5G. Jiní výrobci smartphonů budou v této strategii bezpochyby následovat.

Statistika prodejů 5G a 4G

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.