Alternativní řešení Google Mobile Services (GMS) je těžké najít, říká viceprezident Huawei

Po zákazu obchodu v USA má Huawei zakázáno obchodovat s americkými společnostmi a služby poskytované společností Google byly pro Huawei těžko nahraditelné, uvedl vedoucí pracovník společnosti.


V rozhovoru s FinancialTimes, Joy Tanem, viceprezidentem pro veřejné záležitosti v Huawei USA, se Huawei podařilo najít alternativu pro většinu vybavení, které kupují od USA, ale žádná taková alternativa nenahrazuje služby Google.


„Po seznamu entit jsme dokázali přijít na některá alternativní řešení. Nejnáročnější částí jsou služby spravované společností Google. Můžeme pokračovat v používání platformy Android, protože je open-source, ale nemůžeme využívat služby, které pomáhají aplikacím běžet na ní. “Řekl Tan.


Pokud je Android otevřený zdroj, proč Huawei nemůže získat přístup ke službám Google? Jednoduše proto, že tzv. Google Mobile Services (GMS) není součástí projektu Android Open source.


Na základě tvrzení o bezpečnostní hrozbě ze zařízení Huawei USA uložily společnosti obchodní zákaz. Přesto, že obvinění USA jsou čínským technologickým gigantem opakovaně popírána.


Po zákazu v USA může stávající zařízení Huawei v systému Android přistupovat ke službám Google, ale nové nemohou získat licence GMS. Například řada Huawei Mate 30 je první smartphone Huawei uvedený na trh s otevřeným zdrojovým kódem Android 10 a Huawei Mobile Services (HMS) namísto GMS.

Mate 30 Pro


Huawei věří, že tato situace si vyžádá nějaký čas, než si vytvoří svůj vlastní ekosystém.


„Ano. Musíme najít alternativní řešení pro tento ekosystém, ale jeho vybudování bude nějakou dobu trvat, “řekla.


Při vývoji vlastního ekosystému společnost Huawei oznámila investici ve výši 1 miliardy USD na podporu vývojářů po celém světě a spolupráci s místními vývojáři při zveřejňování svých aplikací přímo v galerii Huawei App integrující HMS SDK.


Kromě toho, poslední vývoj v obchodních jednáních mezi USA a Čínou pro společnost přinesl určitou naději, protože USA údajně schvalují licence pro společnosti, které chtějí, aby její zboží společnosti Huawei a Google mohly být jednou z těchto společností, které by obnovily dodávky čínskému technologickému gigantu .

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.