AMD na veletrhu CES 2022 oficiálně představilo mobilní procesory Ryzen 6000 pro notebooky

Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Jak se už dříve očekávalo, tak AMD oficiálně oznámilo své nové procesory řady Ryzen 6000 na veletrhu CES 2022, který se konal klasicky v Las Vegas. Tyto nejnovější procesory jsou uvedeny na trh jako nástupci řady čipů pro notebooky série Ryzen 5000, které byly oficiálně představeny loni na CES.

Nově oznámené procesory pro notebooky údajně nabízejí až 1,3krát rychlejší zpracování dat, dvakrát lepší herní výkon, a tak malou spotřebu, že údajně vydrží pracovat celých 24 hodin na pouhou baterii. Hodnoty to jsou skutečně neuvěřitelné, už nyní se těšíme na první výsledky testů.

Společnost nabízí nové čipy AMD Ryzen 6000 v řadě H (s 35W a 45W) pro zařízení zaměřená na výkonné úkoly, hraní her nebo kreativní práci. A jako poslední nabízí řadu U s (15W až 28W), která je zaměřena primárně pro tenká a lehká zařízení, která nepotřebují tolik hrubého výkonu.

Nově představené procesory používají novou architekturu CPU Zen 3+, 6nm výrobní proces a integrované grafické procesory byly vyměněny z řady let staré architektury Vega za moderní architekturu RDNA2 používanou například v dobře známých grafických kartách řady Radeon 6000.

Vlajkovou lodí v této řadě je Ryzen 9 6980HX, který obsahuje 8 jader, 16 vláken, taktovací frekvenci 3,3 GHz, kterou lze zvýšit až na 5,0 GHz, a 12 jader GPU na 2,4 GHz. Všechny modely Ryzen 9 a Ryzen 7 obsahují GPU Radeon 680M s 12 jádry GPU, zatímco modely Ryzen 5 používají slabší GPU Radeon 660M s 6 jádry GPU.

Zdroj fotografie: AMD

Dodává se s podporou PCI Express 4.0 pro rychlé SSD spolu s DDR5 RAM pro větší šířku pásma paměti. Všechny čipy v této řadě také obsahují bezpečnostní procesor Microsoft Pluton, který je určen k tomu, aby byly počítače s Windows 10 a Windows 11 mnohem bezpečnější.

Tyto nové čipy přicházejí s podporou USB4 s rychlostí přenosu dat až 40 Gbps, HDMI 2.1 s podporou vysokých snímkových frekvencí a VRR, Wi-Fi 6E a Bluetooth LE 5.2. Pokud jde o výdrž baterie, společnost uvádí 24hodinové výdrže baterie u některých zařízení.

Notebooky poháněné novými čipy AMD Ryzen řady 6000 budou oznámeny na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2022 od značek jako Acer, Asus, Alienware, Lenovo, Razer a HP. Očekává se, že první sada zařízení se začne prodávat od příštího měsíce.

Je velice pravděpodobné, že se těchto nových procesorů časem také dočkáme v některých zařízeních společnosti Huawei. Je otázkou času, kdy nám Huawei představí nový MateBook s touto novou generací procesorů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Gizmochina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.