Americká čipová asociace SEMI požaduje, aby vláda USA přezkoumala zákaz vývozu společnosti Huawei

V květnu 2019 americká vláda přidala Huawei na seznam entit, a na základě toho seznamu jsou americké společnosti prakticky bez možnosti obchodu s Huawei. USA tyto sankce uplatnila jen z toho důvodu, aby Huawei poškodila, co nejvíce to jen jde.

Nyní sdružení amerického polovodičového průmyslu (SEMI) apeluje na americké ministerstvo obchodu, aby přezkoumalo vývozní sankce zavedené v roce 2020 na obchodování s Čínou. SEMI uvedla, že politiky byly prosazovány bez veřejného přispění a poškodily by dlouhodobou globální konkurenceschopnost domácích společností. SEMII tvoří společnosti Broadcom, Intel, Micron Technology, NXP Semiconducotors, Samsung Electronics a další.

Ajit Manocha, generální ředitel SEMI v dopisu pro americké ministerstvo obchodu požádal, aby upřednostnilo kontrolu pravidel blokujících přístup Huawei k americké čipové technologii, také tvrdí: „Tenhle zákaz vedl k nezamyšleným rozdílům v rozsahu kontrol určitých zahraničních zařízení pro výrobu a testování polovodičů.“

Rovněž žádá ministerstvo, aby rychle zpracovalo nevyřízené žádosti o povolení dodávat komponenty pro Huawei. Uvedl, že pod Trumpovou administrativou postup fungoval jako de facto odmítnutí a tím byla vytvořena nejistota, která vyústila v úplný zákaz pro Huawei v USA.

Manocha vyzval k nadnárodnímu přístupu k obchodní politice, aby se zajistily stejné podmínky. Vyzývá k tomu, aby byla odstřelena bývalá Trumpova administrativa, která byla použita za velmi neobvyklých podmínek a nejednoznačných jednostranných kontrol u položek týkajících se polovodičů.

Varuje také, že omezení by mohlo potlačit inovaci v USA snížením rozpočtů na výzkum a vývoj.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.