Americká sněmovna schválila zákon zakazující vládě kupovat zařízení Huawei

Americká sněmovna schválila návrh zákona, který bude nyní bránit vládě používat prostředky na pomoc operátorům při nákupu telekomunikačních zařízení Huawei. Kromě toho je podle návrhu „zákona o bezpečných a důvěryhodných komunikačních sítích“ zakázáno i další zařízení považované za ohrožení národní bezpečnosti.

Donald Trump

Frank Pallone Jr., předseda výboru pro energetiku a obchod, hodnotící člen Greg Walden, Doris Matsui a Brett Guthrie uvedli, že tento krok je rozhodující pro ochranu amerických bezdrátových sítí před „škodlivým zahraničním rušením“.

Dodali také, že „společnosti jako Huawei a její přidružené subjekty představují významnou hrozbu pro americké obchodní a bezpečnostní zájmy, protože mnoho poskytovatelů komunikací se silně spoléhá na jejich vybavení.“

Legislativa nyní čelí hlasování Senátu. Jak již bylo řečeno, brání Federální komunikační komisi v poskytování prostředků operátorům na nákup zařízení od společnosti Huawei. Rovněž vyžaduje, aby vláda pomohla menším operátorům vytrhnout jakékoli „podezřelé síťové zařízení“ a také uvidí vládní sdílení bezpečnostních informací o dodavatelském řetězci s operátory.

Donald TrumpHuawei, čínský gigant a přední světový výrobce telekomunikačních zařízení, byl v květnu zařazen na černou listinu, když byla společnost přidána do amerického seznamu entit.

Kromě přidání Huawei do seznamu podepsal americký prezident Donald Trump zároveň výkonný příkaz, který společnosti v zásadě zakazuje se společnostní obchodovat kvůli obavám o národní bezpečnost. Podle Donalda Trumpa Huawei měl úzké vazby na čínskou vládu. Nebyl však předložen žádný důkaz na podporu tohoto výroku a společnost Huawei toto osočení opakovaně odmítla.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.