Americké embargo má důsledky: Huawei propouští pravděpodobně tisíce zaměstnanců

Skutečnost, že Huawei začíná snižovat počet svých zaměstnanců v důsledku amerického embarga od Trumpovi vlády, byla slyšet před několika týdny. Nyní bylo oznámeno, že Huawei již na svých čínských stránkách začal uvolňovat tisíce pracovních míst.

Huawei již propustil tisíce zaměstnanců podle portálu TechNode, který podává zprávy o rozhovorech s bývalými zaměstnanci technologických skupin a související prohlášení zúčastněných stran v čínských sociálních médiích. Pravděpodobně chce Huawei snížit dlouhodobě náklady. Do jisté míry byli příjmy zřejmě ovlivněni, ale o kolik přesně to ví asi jen samotná společnost.

Pouze v září bude zřejmě uvolněno 6 000 pracovních míst

Podle zprávy čínští zaměstnanci společnosti Huawei říkají, že v září bude „optimalizováno “6 000 lidí, což znamená, že si z důvodů úsporných opatření musí utáhnout opasky.

Někteří lidé, kteří zřejmě pracují pro oddělení lidských zdrojů jiných čínských výrobců mobilních zařízení, podali hlášení, že již dostali obrovské množství životopisů od předchozích zaměstnanců společnosti Huawei. Zaměstnanci si především vyměňují nápady prostřednictvím platformy Maimai, což jim umožňuje provádět anonymní diskuse bez osobní identifikace.


V současné době je v Huawei aktivních 192 000 zaměstnanců po celém světě, ale ve střednědobém horizontu se má uvolnit asi deset procent zaměstnanců. Protože samotná skupina oficiálně nekomentuje dané téma, jsou tato prohlášení zpočátku považována za fámy, které je obtížné ověřit. Přestože společnost Huawei zaznamenala v prvním pololetí nárůst počtu prodejů, v současné době existuje velká nejistota ohledně podnikání se smartphony.

Například není jasné, kdy a zda budou nové chytré telefony řady Mate 30 dokonce uvedeny na trh v západních zemích. Uvedení na trh se očekává v Mnichově 19. září, zatím však zařízení i skládací smartphone Huawei Mate X stále nemají licenci k používání oficiální verze systému Android.

Autor. Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.