Americké společnosti mohou zahájit prodej Huawei za 2-4 týdny

Minulý týden, tajemník obchodního oddělení Wilbur Ross řekl, že společnosti budou dostávat další licence k restartu lodní dopravy do Huawei a jako další pokrok v tomto dlouhém příběhu je zpráva, která jasně říká, že obnovení dodávky by mohlo začít v tomto nebo příštím měsíci.

Obchodní válka mezi USA a Čínou

Podle vysokého představitele USA mohou Spojené státy schválit licence pro společnosti, aby v příštích dvou až čtyřech týdnech znovu zahájily nové prodeje společnosti Huawei, aby ukázaly rychlou reakci s cílem zmírnit omezení společnosti, uvedla agentura Reuters.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei na černou listinu obchodu a zanechalo podnikání společnosti s technologickými firmami v zemi. Po několika dnech, Google oznámil 90denní dočasnou licenci na správu svých stávajících zákazníků, která vyprší 19. srpna a očekává se, že bude rozšířena.

Následně, 29. června, americký prezident Donald Trump oznámil, že Huawei může obnovit nákup amerických technologií.

Trumpovy připomínky přinesly radost Huawei dodavatelům, ale někteří představitelé Bílého domu tvrdí, že společnosti budou moci prodávat Huawei technologie které jsou „necitlivé“ tedy neposlouží k případné špionáži. A zárověň podmínky pro další licence zůstanou zachovány.

Pro tuto chvíli Huawei čeká na schválení obnovení operačního systému Android a Windows a hardwarové komponenty včetně čipů.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.