Americký poradce pro národní bezpečnost varuje Spojené království, aby Huawei nezahrnovalo do sítě 5G

Americký poradce pro národní bezpečnost Robert O´Brien varoval Spojené království, aby Huawei umožnil rozvoj své sítě 5G. Řekl, že takový krok by představoval riziko pro přístup Spojeného království k tajným informacím ze strany USA.

Robert O’Brien řekl FinancialTimes, že jakékoli rozhodnutí vlády Spojeného království umožnit čínské telekomunikační společnosti v síti 5G riskuje poskytnutí čínské vlády přístupu k „nejintimnějším“ detailům britských občanů a schopnosti ukrást národní tajemství.

Americký prezident Donald Trump„Jenom Vám ukradnou velkoobchodní státní tajemství, ať už jde o jaderná tajemství Velké Británie nebo tajemství MI6 nebo MI5,“ uvedl v rozhovoru pan O’Brien.

„Je pro nás trochu šokující, že lidé ve Velké Británii by se na Huawei dívali jako na nějaké komerční rozhodnutí.“ 5G je rozhodnutí o národní bezpečnosti, “dodal.

USA tvrdí, že Huawei představuje hrozbu pro národní bezpečnost a ukradne prostřednictvím svých síťových zařízení tajné informace. Navíc USA stále tlačí na Spojené království, aby zakázalo Huawei, toto rozhodnutí, má učinit předseda vlády Boris Johnson.

Boris Johnson si pořizuje selfie s Huawei P20 ProV květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do Seznamu entit, který blokuje telekomunikační zařízení společnosti a další obchod s americkými firmami. Jako výňatek se na Seznamu entit nepodařilo Huawei nijak výrazně poškodit a většina amerických spojenců v Evropě odmítla čínský technologický gigant zablokovat.

V nedávné době FCC vydala rozkaz zakázat operátorům ve venkovské Americe používat Fond univerzálních služeb (USF) na nákup vybavení Huawei. Huawei oficiálně oznámila, že bude legálně bojovat proti nezákonnému jednání ze strany FCC.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.