Americký vyslanec se sejde s německým ministrem ohledně zapojení Huawei do stavby sítě 5G

Velvyslanec USA v Německu označil připomínky úředníků v Berlíně za neadekvátní, protože se Německo vyjádřilo zcela jasně. „USA má strach ze špionáže ze strany Číny, na druhou stranu má USA v Německu rozmístěných v zemi několik stovek amerických vojáků. Toto je jen další v řadě problémů, které se objevily v důsledku zapojení Huaweie do rozvoje 5G německých sítí.

Důvodem je německý ministr Peter Altmaier, jeden z mála spojenců německé kancléřky Angely Merkelové, která se věnuje přístupu k sítím 5G, srovnávající obavy z možné špionáže čínské vlády s předchozími odposlechy americké vlády.

Během víkendu se Altmaier vyjádřil k obavám, že se na Huawei budou vztahovat čínské zákony, které by mohly vyžadovat, aby společnost předala údaje ze svých komunikačních sítí čínským zpravodajským agenturám. Ale z druhého pohledu USA také vyžadují, aby její společnosti poskytovaly určité informace potřebné k boji proti terorismu,“ uvedl.

Peter Altmaier

Hlasování velvyslance USA Richarda Grenella, loajalisty Trumpa, který vyvolal transatlantické napětí s ostrými poznámkami vůči Německu. Tímto krokem pravděpodobně zkomplikuje diskusi o účasti čínské Huawei Technologies v německé mobilní technologii páté generace.

Přesto, Grenellovo vměšování dokázalo ve skutečnosti pravý opak požadovaného účinku, konkrétně nedůvěru vůči USA. Amerika stále více využívají svou tržní sílu nejen proti svým oponentům, ale také proti svým přátelům.

Donald Trump

Merkelová zmenšuje tlak ze strany Spojených států, její vlastní vládní stranou a silou německého parlamentu, aby ustála návrhy na zákaz Huawei jako kandidáta na budování německé 5G infrastruktury. Německá vláda se obává, že zákaz Huawei by mohl vyústit v odplatu čínské vlády proti lukrativnímu německému automobilovému průmyslu.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas zpochybnil, zda by se čínský prodejce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies mohl podílet na vývoji a výstavbě datové sítě 5G v zemi.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina


Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.