Android 10: Google přešel na dietu, představuje nový design loga

Žádné další sladkosti! Ano, opravdu! Google ruší starou dobrou zaběhlou tradici, že novým verzím Androidu vždy dává přezdívku místo klasického čísla verze. Asi jak už tušíte, tak mám namysli pojmenování po sladkém dezertu. Od nynějška se budou používat pouze čísla verzí, takže Android „Q“ je nyní Android 10. Internetová společnost zároveň zavádí nové logo.

Jak společnost Google právě oznámila, v budoucnu nebudou pro nové verze systému Android existovat žádné vtipné názvy. Tradice pojmenování nových vydání operačního systému po dezertech tedy končí. Od této chvíle je Android „Q“ oficiálně označován pouze jako „Android 10“, takže mobilní operační systém není pojmenován po Quiche, Quark nebo Quaker Oats.

Jako důvod pro rozloučení s abecedně seřazenými moučníky nebo sladkostmi, které vývojáři Google tak často používali jako interní kódová jména pro nová vydání. Je ta skutečnost, že tato praxe byla opravdu velmi oblíbená u týmů, ale ze světa stovky milionů uživatelů nemohly být vždy pochopeny. Příliš velké byly zjevně jazykové bariéry nebo regionální preference, takže jména už nemohla být pochopitelná pro všechny.

Android 10: Google přešel na dietu, představuje nový design loga


Spolu s novými pravidly pro pojmenování získává Android také novou identitu značky ve formě nových log. Nejenže se nápisy mírně pozměnily, ale známé logo robota se obnovilo. Nyní dává světlejší odstín zelené a má geometricky vyspělý design. Samotné logo Android je nyní oficiálně používáno výhradně v černé barvě, protože by ho tak mělo být snazší číst na různých barevných pozadí.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.