Android 10 od ledna povinnosti: Google tlačí na výrobce

Google chce od konce ledna 2020 nutit všechny výrobce chytrých telefonů a dalších zařízení, která mají být dodána na trh od tohoto termínu, aby vybavili svá zařízení v zásadě pouze systémem Android 10.

Nedávno byla zveřejněna kopie jinak zcela utajovaných požadavků na mobilní služby Google (požadavky na GMS) pro Android a podmínky této dohody mezi společností Google a jejími smartphony jsou v současné době diseksovány vývojáři XDA. Smlouva stanoví, jaké podmínky musí výrobce zařízení splnit, aby mohl na svůj hardware nainstalovat Android se službami a aplikacemi Google.Jedním z požadavků stanovených v požadavcích GMS je, že Google do 31. ledna 2020 výslovně certifikuje pouze nová zařízení pro předinstalaci svých služeb a aplikací vybavených systémem Android 9.0 „Pie“. Po tomto datu mohou dodavatelé hardwaru odesílat pouze produkty pro certifikaci GMS, které běží na Android 10.0. Toto je Android Q, nejnovější verze mobilního operačního systému.

Pokud jde o konečné zákazníky, relativně včasný konec certifikace nových produktů se systémem Android 9 „Pie“ znamená, že nejpozději od začátku roku 2020 lze v základu počítat již jen s Androidem 10 to znamená rychle rostoucí počet chytrých telefonů, tabletů a dalšího hardwaru. Zároveň vzrůstá tlak na výrobce zařízení, aby své produkty rychle aktualizovali, pokud jde o používání nového systému Android 10.

Interní dokumenty výrobců a společnosti Google také potvrzují, že se zdá, že se společnost Google pokouší přesvědčit výrobce, aby používali nejaktuálnější verze svého mobilního operačního systému, zkrácením doby vydání jejich příslušných verzí systému Android. Dříve internetová společnost ponechala výrobcům zařízení obvykle trochu více času, na případnou aktualizaci. Letos ovšem Google na docela spěchá.

Android 10

Nakonec by to mělo především zajistit, aby uživatelé byli lépe aktualizovány před případnými problémy se systémem Android. Mezitím výrobci zařízení také urychlují uvedení do praxe. Google mimo jiné začal přímo přebírat aktualizaci jednotlivých komponent Androidu, místo aby to záviselo na příslušných výrobcích smartphonů.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.