Android 11 překročí limity, zvyšuje maximální velikost souboru

I když se kamery zabudované do smartphonů stále zlepšují, časem se také zvětšil úložný prostor potřebný pro video. Bohužel ale Android v současné době stále omezuje velikost souboru na pevně daný limit.

Android 11

Všechny aplikace pro fotoaparáty na Android, které implementují oficiální rozhraní API od Googlu, nemohou nahrávat videa s velikostí souboru vyšší než čtyři gigabajty. Tento limit byl stanoven v roce 2014, kdy bylo odpovídající video stále považováno za nereálné. Kvůli omezení bylo možné zachovat kompatibilitu s knihovnami MPEG4.

V současné době je limit čtyř gigabajtů samozřejmě považován za zcela zastaralý. Každý, kdo natáčí 4K video se svým zařízením, po 10 až 15 minutách musí přestat

Omezení se již obchází
Problém je samozřejmě znám mnoha výrobcům chytrých telefonů, takže jejich vlastní aplikace pro fotoaparáty jsou vybaveny malým trikem. Jakmile je limit téměř dosažen, uloží se dříve zaznamenané video a automaticky se spustí nové video. Tento proces probíhá zcela na pozadí, takže si uživatelé nejprve ničeho nevšimnou. I když později sledujete video, lze rozdělené soubory rozpoznat jako soubory, které patří k metadatům a přehrávat je bez přerušení.

Pokud je však složka videa otevřena pomocí Průzkumníka souborů, je zřejmé, že existuje několik souborů. Aby bylo možné video exportovat, musí být fragmenty sestaveny ručně. To pro uživatele představuje zbytečné úsilí.

Android 11 by měl tento problém vyřešit
To by se mělo změnit s Androidem 11, nadcházející verzí mobilního operačního systému Google. Podle vývojářů XDA vývojáři v současné době plánují zvýšit limit z 2^32 Byte, což odpovídá současným čtyřem GB, na 2^64 Byte, což je přibližně 18 quintillion bytů (16 exabajtů). Vývojáři aplikací pro kamery pak mohou sami definovat limity.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.