Android 13 dostal interní jméno Tiramisu

Tiramisu / Autor fotografie: Artur Strecker / Zdroj fotografie: Pixabay

Vývojáři společnosti Google vypustili Android 12 relativně nedávno. Navzdory tomu již probíhá vývoj další softwarové platformy, která má vyjít příští rok. Podle posledních zpráv se nadcházející verze Androidu bude jmenovat Tiramisu.

Tuto skutečnost nám naznačují data z úložiště Android Open Source Project Gerrit, které objevil jeden nadšenec při studiu kódu. Jeden z dostupných dokumentů uvádí, že vývojáři jej nazývají Android 13 T jako Tiramisu. Toto je první veřejná zmínka o kódovém označení chystaného operačního systému, který se má dostat na veřejnost příští rok na podzim s názvem Android 13.

Již několik let dává Google novým verzím Androidu názvy podle sladkostí, už se to stalo takovou tradicí. Bohužel, s vydáním Androidu 10 se Google rozhodl tuto tradici opustit. Navzdory tomu jsou kódová označení používající různé dezerty nadále interně používána. V souladu s tímto tvrzením vývojáři interně pojmenovali Android 10 Quince Tart, Android 11 Red Velvet Cake a Android 12 Snow Cone.

Android Jelly Bean z roku 2012 přijde o podporu

Google uvedl, že zařízení s verzí Androidu 4.1, 4.2 a 4.3, již nebudou podporovány mobilními službami Google po vydání verze 21.30.99, která má být vypuštěna koncem srpna. Technologický gigant tento krok uskuteční z toho důvodu, že zařízení s touto verzí Androidu používá méně než 1 % všech mobilních zařízení. Takže se Googlu nevyplatí tyhle verze finančně podporovat a držet při životě. Sama o sobě je tahle technická podpora až obdivuhodná, jelikož je už Jelly Bean 12 let a pořád je podporován.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.