Android: Google nyní odesílá SMS sám sobě a varuje před spamem

Mnoho služeb dnes používá dvoufaktorové ověření k ochraně uživatelů před neoprávněným přístupem k účtu. Ve většině případů je do zařízení uživatele odeslána zpráva SMS s ověřujícím kódem. Jak však Google nyní ukazuje, zdá se, že to také funguje opačně.

V posledních týdnech si stále více uživatelů všimlo, že služby Google automaticky odesílají SMS zprávy na různá čísla skupiny přes své vyhledávací stroje. V oficiálním záznamu podpory společnost Google zdůrazňuje, že v pravidelných intervalech kontroluje, zda telefonní číslo, které bylo uloženo při vytvoření účtu, stále patří uživateli. Za tímto účelem odešle Google zprávu sám sobě.

Android Logo

Proč Google sám odesílá zprávy a nepožádá uživatele o ověření telefonního čísla, není jasné. Zůstává také nejasné, v jakých intervalech musí být číslo potvrzeno.

Zprávy jsou ověřeny
Kromě automatických ověřovacích zpráv Google nedávno integroval do svého mobilního operačního systému Android další mechanismus zabezpečení. Jak nyní 9to5google hlásí, aplikace pro zasílání zpráv nyní může rozlišovat mezi důvěryhodnými zprávami a spamovými SMS. Jakmile bylo identifikováno číslo známé společnosti a byl potvrzen původ zprávy, v aplikaci se zobrazí logo příslušné společnosti. U phishingových a spamových zpráv však uživatel obdrží varování.

AndroidKategorizace zpráv probíhá v reálném čase a jedná se o rozšíření „Rich Communication Services“ (RCS), které společnost Google představila minulý měsíc. Funkce je zatím k dispozici pouze v USA. Zatím není známo, kdy bude tato funkce v Evropě zavedena.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.