Android je stále první volbou, zatím nepoužijeme Hongmeng: uvedl předseda Huawei

Po vydání zprávy o udržitelném rozvoji z roku 2018, předseda představenstva společnosti Huawei Liang Hua řekl, že společnost stále preferuje Android před použitím vlastního OS.

HongMeng OS

Liang uvedl, že mobilní operační systém Huawei, systém Hongmeng, „byl“ zaměřený na aplikace typu Internet věcí (IoT) a Android od Google je vybrán tak, aby zůstal v mobilních zařízeních, ohlásil SCMP.

„Ještě jsme se nerozhodli, zda budeme vyvíjet Hongmeng do smartphonu,“ řekl Liang. Dodal však, že tato pozice se může změnit, pokud USA zcela zamezí Huawei přístupu k Androidu.

V květnu byl Huawei přidán na americkou černou listinu, která omezuje společnost na nákupu amerických technologií. Tato omezení později uvolnil americký prezident Donald Trump, aby ulevil společnostem, které chtějí prodávat zboží společnosti Huawei.

Tady je náš postoj k tomuto prohlášení předsedy Huawei pro IoT. Dříve zakladatel Huawei řekl to samé, ale společnost Consumer Business Group CEO, Yu Chengdong řekla, že společnost již vyvinula svůj OS v případě, že společnost bude omezena v použití Windows nebo Androidu.


Osobně sem se na HongMeng těšil. Tak mi nezbývá, než doufat, že se Huawei umoudří a pustí HongMeng aspoň částečně do světa.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.