Aplikace a služby Huawei Mobile Services (HMS) budou připraveny do konce prosince

Společnost Huawei zavádí svůj ekosystém mobilních služeb, Huawei Mobile Services (HMS) místním vývojářům po celém světě a nyní společnost dosáhla na trh Indie, aby rozšířila svou alternativu k mobilním službám Google.

HMS je sada aplikací a služeb společnosti Huawei pro ekosystém zařízení a poskytuje chytřejší, rychlejší a lepší zážitek. A protože Huawei nemůže používat Google Mobile Services (GMS), společnost se rozhodla rozšířit HMS na celém světě.

Huawei spolupracuje s vývojáři aplikací v Indi, aby se připojili k ekosystému HMSPodle informací vedl Huawei rozhovory se 150 nejvýznamnějšími vývojáři aplikací v Indii, aby je povzbudil k integraci HMS do jejich aplikací a jejich nahrání na AppGallery.

„Máme vlastní HMS a snažíme se vybudovat mobilní ekosystém. Většina klíčových aplikací, jako jsou navigace, platby, hry a posílání zpráv, bude připravena do konce prosince. “Charles Peng, generální ředitel společnosti Huawei a Honor India Consumer Business Group.

Aby povzbudil vývojáře, aby publikovali své aplikace na platformě HMS, oznámila společnost Huawei investici 1 miliardě dolarů v rámci vývojového programu s názvem „Shining Star 2.0“. Cílem tohoto programu je také pokrýt potřebné finanční prostředky na rozvoj, růst a marketing.

„Sídlo společnosti Huawei je v kontaktu s čínskými vývojáři a indická vývojářská základna nám pomůže v Indii i v regionech, jako je Evropa. V každé zemi se zaměříme na to, abychom zákazníkům prostřednictvím HMS přinášeli 100-150 aplikací, “dodal Peng.

Android je open source a nevyžaduje žádnou licenci, proto Huawei uvedla na trh smartphony Mate 30, které provozují open-source verzi systému Android a používají HMS místo Google Mobile Services.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.