Apple reagoval na zákaz Huawei zvýšením produkce iPhone

Apple vs. Huawei

Už od začátku jsem měl lehké podezření, že Apple je největším příjemcem amerického útoku na Huawei. Věci začínají postupně vylézat na povrch, když se blíží konec zákazu obchodování Huawei s USA.

Výrobní odhady zveřejněné Cowen / Bloomberg ukazují, že Apple zvýšil výrobu iPhone, aby využil zákazu USA obchodování s Huawei. Nárůst produkce však byl spíše skromný. Zpočátku, Apple navýšil produkci na iPhone zhruba o 39 milionů kusů. Nicméně, to bylo později zvednuto až na 40 milionů. Apple si prý nechal vyrobit asi 30 milionů iPhone XS, XS Max a XR a zbylých 10 milionů mají být iPhone 7 a iPhone 8. Nárůst je způsoben spekulacemi, že poptávka po iPhone by se mohla zvýšit na některých trzích po zákazu Huawei.

Huawei P20 – iPhone X

Zákaz však nemusí být pro Apple zcela příznivý. Analytici varují, že americká společnost čelí v brzkém horizontu velkým rizikům kvůli politické nestabilitě mezi USA a Čínou. Tarify na některý hardware vyrobený v Číně mohou ovlivnit výrobu a prodej iPhone. Kromě toho, Apple nemusí být pro fanoušky, kteří chtějí přejít z telefonů Huawei. Existují i jiné alternativní značky, které do kapes neudělají díru a dodají kvalitu, jako jsou telefony OnePlus, Xiaomi, OPPO nebo Samsung.

Autor: Drahozal

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.