Apple znovu před Huawei? Americké embargo mění trh chytrých telefonů

Zatímco se řeší věci kolem prodeje Huawei, Apple je opět na vzestupu. Podle společnosti DigiTimes je společnost z Cupertina znovu připravena získat druhé místo od společnosti Huawei v žebříčku globálních dodavatelů smartphonů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Změna v žebříčku je uváděna jako kombinovaný efekt silného prodeje sestavy Apple iPhone 11 a dopadu zákazu obchodování Huawei ve Spojených státech.

Huawei Mate 30 ProI přes to, že byl Huawei stále umístěn vládou USA v polovině druhého čtvrtletí tohoto roku na černé listině, dokázal Huawei prodat slušných šedesát milionů telefonů, což odpovídá jejich výkonu za poslední čtvrtletí. Bohužel se zákazem obchodu, který nad nimi stále krouží, může Huawei v poslední polovině letošního roku očekávat ještě větší pokles jejich celkových tržeb.

Gartner odhaduje, že zásilky by mohly ve třetím čtvrtletí klesnout na asi 50 milionů kusů, než se vrátí zpět na 60 milionů kusů do období prázdnin. Nastávají smutné časy pro čínského giganta, ale stále je to slušné číslo a času je více než dost na to, aby společnost prozatím zůstala nad „vodou“.

Mezitím, co se týká věcí Apple, společnost IDC tvrdí, že společnost Apple dodala v Q1 2019 36 milionů iPhonů. Očekává se, že prodej ve druhém čtvrtletí klesl na 34 milionů, s očekávaným poklesem na 30 milionů kusů ve třetím čtvrtletí, protože lidé čekali na příští generace Apple iPhone, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

iPhone 11

Ale díky zprávám o vyšším než očekávaném prodeji sestavy zařízení iPhone 11 na domácím i zahraničním trhu mohla společnost Apple vidět, že dodávky telefonů dosáhly ve čtvrtém čtvrtletí 70 milionů kusů, což by překročilo 60 milionů kusů, o nichž se očekává, že Huawei bude dodávat ve 4. čtvrtletí 2019.


Věci pro čínskou společnost nevypadají příliš dobře, ale mohlo by to být horší. Zda se Huawei může od toho všeho odrazit, záleží na tom, jak se věci vymykají americkému zákazu, a na tom, jak společnost od tohoto okamžiku rozehraje své karty při jednání s USA.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.