Automatické vyplňování údajů pomocí Google, nově přidává podporu pro biometrické ověřování v systému Android

Zdroj: Google

Služba automatického vyplňování Google je jedním z nejlepších bezplatných správců hesel na trhu. Dodává se s předinstalovanými všemi zařízeními Android s GMS (Google Mobile Services). Nyní konečně získává podporu pro biometrické ověřování, které u konkurence existuje již dlouhou dobu.

Správci hesel jsou jednou z nejužitečnějších aplikací na chytrých telefonech. Ale ne každý je používá, protože se bojí, jejich případného zneužití. Se zavedením funkce „Automatické vyplňování pomocí Google“ však službu začalo používat více lidí, protože systém Vás automaticky vyzval k jejímu použití při zadávání přihlašovacích údajů.

Funguje bezchybně napříč softwarem Google, jako je Chrome, Android a ChromeOS. Vzhledem k tomu, že všichni tři jmenování mají obrovský podíl na trhu, tak více uživatelů začalo používat službu automatického doplňování Google, protože se snadno používá a je volně použitelná.Společnost Google nyní posiluje své zabezpečení přidáním podpory biometrické autentizace v systému Android. Vyhledávací gigant ji zavádí jako aktualizaci na straně serveru a vybírá uživatele se službami Google Play Services v20.33.13 a v20.26.14.

Chcete-li zkontrolovat, zda jste jej obdrželi, přejděte do Nastavení> Google> Automatické vyplňování> Automatické vyplňování pomocí Google a zkontrolujte, zda tam máte novou možnost nazvanou Zabezpečení automatického vyplňování. Pokud ano, povolte mu používat biometrické řešení vašeho zařízení, jako je otisk prstu (většina telefonů), duhovka (starší vlajkové lodě Samsung Galaxy) nebo zabezpečené rozpoznávání obličeje (řada Pixel 4).

Očekáváme, že Google v nadcházejících dnech uvede tuto aktualizaci všem uživatelům Androidu po celém světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.