Automobil Jetour X-1 je hybridní SUV, které pomáhalo vyvíjet Huawei. Nabídne autonomní řízení kategorie Huawei L3

Jetour X / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost JETOUR Motors právě oznámila nové hybridní vozidlo. Jde o crossover SUV Jetour X-1 Hybrid, který pohání asistenční systém autonomní jízdy Huawei L3 a další. Huawei v dnešní době už nejsou pouhé smartphony a síťové prvky. Stále více tuto značku můžeme nacházet i v nezvyklých odvětvích.

Pro ty, kteří nevědí, tak čínská společnost je podznačkou Chery Automobiles. Nyní automobilka uvedla na trh model X-1 své značky Jetour. Obsahuje vlastní platformu architektury „Kunlun“, která je poháněna špičkovým asistenčním systémem autonomního řízení kategorie Huawei L3 spolu s nejnovějšími technologiemi, jako je Smart Cockpit 3.0 a Healthy Cockpit 4.0. Nový crossover SUV byl oznámen 1. ledna 2022.

Prostřednictvím asistenčního systému L3 čínského technologického giganta může auto jet samo v řadě scénářů, i když v některých situacích, jako jsou nouzové situace, stále člověk musí převzít kontrolu nad vozidlem. Pod kapotou je X-1 vybaven hybridním systémem Chery Kunpeng DHT a platformou poháněnou jádrem Chery. Jinými slovy, jde o hybrid, který je poháněn jak palivem, tak elektřinou.

Jetour X / Zdroj fotografie: Huawei

Verze vozu s pohonem všech čtyř kol je také vybavena jedním motorem namontovaným vzadu, který podporuje 9 různých jízdních režimů, jako je čistě elektrický pohon, pohon v režimu prodlouženého dojezdu, pohon v paralelním režimu a další. To umožňuje uživatelům přepínat mezi režimy spotřeby a spotřeby fosilního paliva na základě jejich požadavků. Při pohledu na vůz se vyznačuje unikátní maskou chladiče, která je součástí nárazníku spolu s hranatým celkovým designem. Bohužel jemnější detaily, jako jsou specifikace, cena a dostupnost, jsou v tuto chvíli stále neznámé.

Společnost Huawei se v automobilovém průmyslu angažuje stále více. V domovské Číně si v některých Huawei Storech můžete tyto vozy i prohlédnout případně zakoupit.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizguide.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.