Bill Gates nečekaně podporuje Huawei

Huawei dostává neočekávanou podporu: Bill Gates se rozpovídal na akci v New Yorku. Musíme se dívat na Huawei s menší paranoiou, člověk by neměl předpokládat, že všichni Číňané jsou špatní a chtějí nás okrást o tajné vládní informace.

Bill Gates byl zapojen do žhavé debaty o Huawei
Huawei a USA jsou již nějakou dobu v otevřeném konfliktu. A je jasné, že různé tahanice ohledně 5G a podobných naschválů ukazují, jak se situace v posledních měsících zhoršila. Podle současných zpráv nyní Bill Gates vede kampaň za čínského dodavatele síťových služeb na akci New York Times. „Stejně jako veškeré zboží, tak i služby by u Huawei mělo být objektivně přezkoumáno,“ řekl zakladatel společnosti Microsoft ve středu v New Yorku. Z pohledu Gatese je chybné automaticky předpokládat, že „všechno, co pochází z Číny, je špatné“. „Je to docela šílený přístup, pokud chcete mít prospěch z inovací,“ říká Gates.

Bill Gates

Pro společnost Gates je další postup jasný: „Paranoia“ vůči čínské společnosti musí ustoupit otevřenosti a „objektivní kontrole“, která je podle zakladatele společnosti Microsoft běžná i v jiných výrobcích a službách. Gates si také vzpomíná na příběh jeho společnosti: „Byli jsme dotázáni, jestli Windows obsahují nějaké věci NSA, takže jsme dali vládám zdrojový kód Windows.“ To mělo obvinění buď potvrdit nebo ho může to vyvrátit, „a Huawei to může udělat stejně,“ řekl Gates.

Spirála nedůvěry
Jak píše dále, Bill Gates hlasitě varuje, aby se při práci se zahraničními společnostmi nedostali do „spirály nedůvěry“. „A co čínští zaměstnanci – pokud jste tak paranoidní, co kód programovaný někým s čínským původem – měli byste stanovit objektivní standardy.“ Z pohledu zakladatele společnosti Microsoft je tedy jednoznačnou nevýhodou pro všechny zúčastněné strany, pokud mezi zeměmi špičkových technologií neexistuje „důvěra“.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.