Boris Johnson může povolit pro rozvoj sítě 5G technologie od Huawei

Britský premiér Boris Johnson obdržel povolení od šéfů bezpečnostních složek, využít technologii Huawei k vybudování 5G sítě po celé zemi, a to i přes americký nátlak.

Začátkem tohoto roku, bývalá britská premiérka Theresa May, umožnila společnosti Huawei účastnit se na nepodstatných částí rozvoje infrastruktury 5G, ale přímo se k této výzvě nevyjádřila.

Podle TheMail, vyšší bezpečnostní zdroj z Velké Británie řekl, že rovnováha mezi národními a ekonomickými výhodami pro Spojené království je něco, co jsme si jistí, že zvládneme. Není důvod se bát případného úniku informací.

Boris Johnson si pořizuje selfie s Huawei P20 ProV dalším kroku by měl Boris ve třetím lednovém týdnu přijmout povolení od své rady národní bezpečnosti, aby rozhodl, zda Huawei může dodat vybavení pro upgrade na 5G.

Hlavní mobilní sítě 5G ve Velké Británii, včetně společností Three, Vodafone, EE a dalších, již už používají 5G zařízení Huawei a začaly poskytovat služby po celé zemi.

Huawei je pod přísnou kontrolou americké administrativy, která obviňuje Huawei z bezpečnostní špionáže prostřednictvím síťového vybavení a žádá Spojené království, aby Huawei v síti 5G nedovolilo.

Boris Johnson a Donald TrumpNedávno americký poradce pro národní bezpečnost Robert O’Brien varoval Spojené království před povolením Huawei do sítě 5G s tím, že společnost jim ukradne informace o velkoobchodu s ostatními státy a získá důvěrné informace o se státních tajemnících.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.