Britský premiér je rozhodnut, umožnit Huawei budovat síť 5G

Předseda vlády Spojeného království Boris Johnson se chystá umožnit Huawei účast na rozvoji britské sítě 5G.

Vrcholné zdroje ve Whitehall a bezpečnostní služby říkají, že vláda směřuje k rozhodnutí, které zajistí, že Huawei umožní přístup k „nesporným“ částem sítě. Krok, který by Spojené království postavil na kolizní kurz s Amerikou, která zakázala jakoukoli spolupráci s Huawei. Amerika se totiž obává, že se mohou díky Huawei, nějaké tajné informace dostat k čínským zpravodajským agenturám, informoval The Sunday Times.

Boris Johnson a Donald Trump


Začátkem tohoto roku, bývalá britská premiérka Theresa May, umožnila společnosti Huawei účastnit se nepodstatných částí rozvoje infrastruktury 5G, ale dosud se v této záležitosti nevyjádřila poslední výzva a nepadla žádná platná rozhodnutí.

Jeden zdroj blízko vlády řekl: „V posledních dnech došlo k dalším schůzkám o Huawei a názor, který se formuje, je stejný jako má pohled na tento problém Theresa May“.

Později americký prezident Donald Trump naléhal na Spojené království, aby uzavřelo své jednání s Huawei a zakázalo probíhající práci, ale nefungovalo to. Donald Trump si myslel, že pod pohrůžkou dokáže Velkou Británii zahnat do kouta a ovlivní rozhodování Britského parlamentu v jeho prospěch.

Mezitím britští mobilní operátoři již zahájili síťové služby 5G využívající vybavení zařízení Huawei a tato nová zpráva je pro Huawei dobrým signálem v jejím podnikání. Můžeme nyní očekávat, že spolupráce mezi Velkou Británií a Huawei jen poroste.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.