Brýle Huawei smart AR / VR dorazí na IFA 2019

Ochranná známka pro AR Glass a VR Glass naznačuje blízký příchod inteligentních brýlí Huawei. Začátkem tohoto roku Huawei potvrdil vývoj inteligentních brýlí.

V březnu letošního roku, během tiskové akce pro řadu Huawei P30, byla oznámena spolupráce mezi Huawei a korejskou módní značkou Gentle Monster. Společně vyvíjejí své první chytré brýle. Musí to být stylové brýle AR / VR, které vypadají jako normální sluneční brýle. Žádná kamera není integrována, takže lze udržovat tenký rámeček a navíc je možné zaručit soukromí. Řada nových aplikací ochranných známek naznačuje, že vývoj neustále postupuje a může vést k oficiálnímu zavedení IFA 2019.

Gentle Monster brýle – ilustrační obrázek

Dne 14. srpna požádala společnost Huawei Technologies o dvě ochranné známky v EUIPO (Úřad pro duševní vlastnictví Evropské unie) a na UK IPO (Úřad pro duševní vlastnictví) pod názvem Huawei AR Glass a Huawei VR Glass.

Obě přihlášky jsou zařazeny do třídy 9 s popisem; „Smartglasses; chytré hodinky; chytré telefony; 3D brýle; sluneční brýle; brýle ‚.

Žádosti podali Forresters z Mnichova v Německu. Začátkem tohoto měsíce stejná společnost také podala přihlášky ochranných známek pro názvy Huawei SuperSensing Camera a Cine Lens, obě jsou pravděpodobně určeny pro řadu Mate 30, která se očekává v půlce září.

Přihláška EUIPO

Chytré brýle Huawei s asistentem řeči

Začátkem tohoto roku již Huawei sdílel první podrobnosti o svých vyvíjených AR brýlích. Elegantní brýle Huawei by měly vestavěného asistenta řeči. Díky vestavěnému mikrofonu a reproduktorům je také možné telefonovat pomocí chytrých brýlí. Brýle mají certifikaci IP67, díky čemuž jsou odolné také proti vodě a prachu.

Kromě toho musí být možné brýle AR / VR nabíjet bezdrátově prostřednictvím dodaného koženého pouzdra s připojením USB typu C. Inteligentní brýle Huawei budou vybaveny poměrně velkou baterií 2 200 mAh.

Oficiální datum představení nebylo dosud projednáno, ačkoli se mluvilo o původním zahájení kolem v července 2019. Dosud se však mlčelo, možná že aféra s Amerikou způsobila určité zpoždění. Přesto je docela možné, že Huawei bude i nadále představovat své nové chytré brýle na IFA 2019. Tento každoroční veletrh spotřební elektroniky bude zahájen 6. září 2019 v Berlíně v Německu.

Společnost Huawei již získala zkušenosti s VR poté, co společnost již vydala dvě náhlavní soupravy pro virtuální realitu, které mimochodem byly vybaveny vlastní čipovou sadou společnosti Huawei. V roce 2017 společnost také uvedla videonahrávku, ve které byly předvedeny brýle AR, ale v té době to byla docela velká dvojice brýlí, nová varianta by měla být mnohem diskrétnější.

Na začátku letošního roku byl společnosti Huawei udělen také patent na brýle Huawei AR, ale tento model pracoval v kombinaci s chytrými hodinky, které můžete připevnit na pravou stranu brýlí. Díky tomu jsou chytré brýle extra těžké a také nejsou opravdu stabilní. Chytré hodinky jsou koneckonců připevněny k jedné straně nohy. Vypadá to, že chytré brýle, které Huawei v současnosti vyvíjí, budou mnohem pohodlnější na nošení.

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.