Byl rozebrán Honor X30 5G. Bezmála 40 % jeho komponentů tvoří součástky z USA

HONOR
Honor X30 / Zdroj fotografie: Honor

Společnost Honor se už delší dobu zotavuje s odloučením od Huawei. Nutno podoktnout, že jí to jde skvěle. V tomto článku se budeme věnovat „vnitřnostem“ smartphonu Honor X30 5G. Rozklad nám odhalil, že až 40 % komponentů nového smartphonu pochází od amerických dodavatelů. To je zatím nejjasnější znamení toho, že se Honor neustále zotavuje z amerických restrikcí, kterým čelil.

Model X30 5G má až pozoruhodné spojení se Spojenými státy, protože většina pochází komponentů pochází právě z nich. Jeden z nejnovějších telefonů od Honoru patří do střední třídy s tím, že byl představen v prosinci 2021. Rozebrání komponentů můžeme najít na webu Nikkei Asia Journal, který poukázal na to, že očekávané výrobní náklady byly 217 USD. Podle tohoto rozebrání mají komponenty z USA přibližně 39% podíl. Překvapivě taková Čína má pouze 10% zastoupení.

Porovnání komponentů z roku 2020 a 2021 / Zdroj fotografie: Formalhaut Techno Solutions, Nikkei

Hlavní součástkou je pochopitelně procesor, který pochází od společnosti Qualcomm společně s 5G modemem. Americká společnost Qorvo zase dodala procesory ke komunikaci. Nicméně Čínu předčilo i Japonsko, které má 15% podíl na Honoru X30 5G. Tam mezi hlavní dodavatele patří TDK, Murata, Taiyo, Sony a Yuden.

Porovnání původu komponentů z roku 2020 a 2021 / Zdroj fotografie: Formalhaut Techno Solutions, Nikkei

Z tady tohoto si můžeme mnohé odnést. Honor se zjevně hodně spoléhá na zahraniční dodavatele, což by mohlo znamenat, že součástky v Číně nejsou moc kvalitní. Zároveň se tato taktika může Honoru i vymstít, protože není tomu dávno, co USA začaly Honor probírat jako možného spolupracovatele s čínskou vládou. Z toho stejného byl obviněn i Huawei a dodnes trpí. U něj je zase otázkou, jestli se vůbec udrží při životě, kdežto Honor řeší příjemnější problém, a sice, jestli prorazí i na mezinárodních trzích mimo Čínu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *