Bylo to skutečně nutné? Webový prohlížeč Google Chrome po 8 letech mění ikonu

Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Webový prohlížeč Google Chrome byl poprvé uveden na trh v roce 2008. Design ikony je modrý kruh obklopený třemi plátky různých barev ve tvaru větrníku. Tyto tři plátky jsou zelené, žluté a červené barvy. Od svého vzniku v roce 2008 zůstal design s malými změnami prakticky stejný. Nutno říci, že od roku 2014 nedošlo k žádné výrazné úpravě loga tohoto webového prohlížeče.

Zdroj fotografie: Společnost Google

Nyní si zřejmě společnost Google řekla, že to chce změnu a prohlížeč Chrome dostane menší úpravu své ikony. Návrhář interakce společnosti Google, Elvin Hu, představil nový design ikon na svém Twitteru. „Jak si někteří z vás možná všimli, v dnešní aktualizaci Chrome Canary je nová ikona. Ano! Poprvé za 8 let jsme aktualizovali ikonu Chrome. Nová ikona se brzy začne objevovat na vašem zařízení,“ řekl.

Autor fotografie: Elvin Hu / Zdroj fotografie: Google

Podle popisu víme, že nové ikony odstraňují stíny, optimalizují proporce a rozjasňují barvy. Zjednodušuje tak ikony hlavních značek, aby odpovídaly modernějšímu výrazu značky Google.

Autor fotografie: Elvin Hu / Zdroj fotografie: Google

Dále se také sluší říci, že například verze pro Windows bude mít více uhlazený přechodový vzhled, aby odpovídala novému uživatelskému rozhraní Fluent od společnosti Microsoft. Dále například verze Chrome OS však dostane zcela jednobarevnou verzi, aby odpovídala ostatním systémovým ikonám.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.