Ceny servisních oprav u Huawei P50 Pocket jsou odhaleny. Tenhle smartphone skutečně nebudete chtít rozbít

Huawei P50 Pocket / Zdroj fotografie: Huawei

Je to pouze pár dní, kdy Huawei představil svůj nejnovější skládací smartphone P50 Pocket. Jedná se o vyklápěcí telefon véčkové konstrukce, který přišel s řadou pozoruhodných funkcí. Více se o tomto telefonu můžete dočíst v našem článku ZDE. Netrvalo dlouho, a na internetu se objevil ceník kompletních servisních úkonů. Vzhledem k tomu, že ohebné smartphony jsou stále ještě „novinkou“ na světových trzích, tak jsou tyto ceny skutečně drahé.

Už je více méně běžné, že vlajkové modely smartphonů mají obvykle vysoké náklady na opravu různých součástí, jako je displej, zadní panel nebo základní deska, a tohle stejné pravidlo platí zejména i pro P50 Pocket. Když už mluvíme o dotyčném zařízení, tak má 6,9palcový skládací displej, který má poměr stran 21:9 a obnovovací frekvenci 120 Hz. Srdcem telefonu je procesor Qualcomm Snapdragon 888 SoC 4G a energii mu dodává 4 000mAh velká baterie.

Ceny za opravy pro základní P50 Pocket a jeho prémiovou edici jsou zjevně stejné. To však nezahrnuje displej, který stojí až neuvěřitelných 4 379 juanů (zhruba 690 amerických dolarů) za prémiovou verzi, zatímco oprava displeje základní varianty stojí 3 579 juanů (zhruba 560 amerických dolarů). Jinými slovy, samotný displej má cenu dvou slušných smartphonů ze střední třídy. Ačkoli to není něco, co by se nedalo očekávat vzhledem ke specifikacím skládacího OLED panelu.

Podobně vysoké ceny najdeme i u dalších oprav důležitých komponent. Například oprava základní desky u 8GB + 128GB varianty je 3 399 juanů (zhruba 535 amerických dolarů), zatímco 512GB varianta na edici Premium stojí 4 599 juanů (zhruba 720 amerických dolarů). Je tedy jasné, že případné rozbití vašeho nového Huawei P50 Pocket vás může ohledně servisu nemile zaskočit.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.