Ceny nových grafických karet AMD Radeon RX 6000 vzrostou o 10 %

AMD Radeon / Zdroj fotografie: AMD

Netřeba připomínat, že grafické karty jsou na trhu vzácné kvůli globálnímu nedostatku čipů a boomu těžby kryptoměn. Navíc se dostupné karty prodávají za dvojnásobek nebo trojnásobek původní ceny hlavně také díky scalperům (překupníkům), kteří vytvářejí umělý nedostatek tohoto zboží. Uprostřed toho všeho nám AMD přináší další špatné zprávy pro hráče, kteří si chtějí zakoupit svoji novou GPU.

Podle nejnovějších zpráv AMD oznámilo svým partnerům AIB a všem značkám po celém světě, že celá GPU řada RX6000 se bude muset zdražit o 10 %. Zpráva tvrdí, že cena se má zvýšit o 20 až 40 dolarů v závislosti na dotyčném využitém čipu. Nové ceny pravděpodobně vstoupí v platnost s další dodávkou GPU partnerům AMD.


Nenechte si ujít:


Nedávné zvýšení nákladů na wafer u společnosti TSMC je údajně tím důvodem, proč se AMD tak rozhodlo. AMD potenciální zvýšení cen nekomentovalo, a přestože tržní cena nedávno vzrostla o 9 %, k dalšímu zvýšení cen, jak je zde uvedeno, ještě nedošlo.

Zajímavá věc, která stojí za zmínku, je, že AMD neoznámilo žádné zvýšení cen klasických CPU, ačkoli společnost k jejich výrobě používá také wafery od TSMC. I to se však může v budoucnu změnit, a zdražení v tomto směru může přijít také.

Wafer na výrobu procesorů / Zdroj fotografie: TSMC

Prozatím musíme PC hráčům popřát pevné nervy pří hledání výhodné grafické karty. Ceny grafických karet míří k neuvěřitelnému maximu, proto nezbývá než doufat, že se to ovšem brzy zlepší.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Videocardz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.