CEO společnosti Qualcomm: Dalším vlajkovým procesorem bude Snapdragon 8 Gen2

Generální ředitel Cristiano R. Amon / Zdroj fotografie: Qualcomm

Qualcomm je jedním z hlavních hráčů v průmyslové výrobě čipů. Trh se obvykle těší na příchod nejnovějšího vlajkového procesoru od Qualcommu, protože svým vývojem ukazuje další směr. Podle generálního ředitele společnosti Qualcomm, Cristiana Amona, je vlajkový procesor nové generace po Snapdragonu 8 Gen1 označován jako Snapdragon 8 Gen2.

Dále vysvětlil, že důvodem, proč bylo třímístné označení čipů řady Snapdragon 8 zrušeno, je zjednodušení rozpoznávání různých modelů kvůli spotřebitelům. S novým systémem pojmenování není potřeba zjišťovat nebo kontrolovat postoupnost čísel, uživatelům postačí znát pouze současnou generaci.

Nevíme však, kolik generací bude v konkrétní sérii. Je zřejmé, že Qualcomm nebude chtít dlouho zůstavat u série Snapdragon 8. Zdá se, že po několika dalších generacích v „řadě 8“ by měla nastoupit „řada Snapdragon 9“.

Pokud jde o dosud nevydané produkty, tak Anmon také zopakoval, že PC procesor navržený získaným týmem Nuvia bude vzorkován v roce 2022 a následně uveden na trh v roce 2023. Řekl, že skupina Nuvia je nejlepší tým designérů ohledně CPU společnosti Qualcomm. Anmon tvrdí, že cílem tohoto procesoru je znovu získat výhodu ve výkonu. Kromě toho má čip nabídnout nejen dobrý výkon pro herní zábavu, ale také sloužit komerčním nebo podnikovým potřebám. Nebyl však konkrétní ohledně profesionálních potřeb tohoto čipu.


Nenechte si ujít:


Technické specifikace Snapdragon 8 Gen1

CPU si zachovává tříklastrový design a jeho specifikace je v souladu s předchozími úniky informací. K dispozici je Prime Core s jádrem ARM Cortex-X2 s taktem 3,0 GHz. Dále jsou k dispozici také tři „podpůrná“ výkonová jádra založená na novějším standardu ARM Cortex-A710. Ty poběží na frekvenci 2,5 GHz. Konečně máme čtyři efektivní jádra, která budou také podporovat nový standard ARM Cortex-A510 běžící na 1,8 GHz.

Celkově bude nový CPU o 20 % rychlejší než ten v Qualcomm Snapdragon 888. Sníží také spotřebu energie až o 30 %. To je jistě významný upgrade. Chystané Xiaomi 12 bude například o 20 procent rychlejší než jeho předchůdce.

Nyní se podíváme na části GPU. Nová čipová sada představila nový GPU Adreno 730 s 30% zvýšením výkonu a až 25% úsporou energie díky nové architektuře. Qualcomm vyvinul tři funkce Elite Gaming, z nichž jedna umožní vývojářům dosáhnout rovnováhy mezi výkonem a energetickou účinností. Adreno Frame Motion Engine umožňuje GPU vykreslovat hru s dvojnásobnou snímkovou frekvencí při použití stejného množství energie. Alternativně může zachovat FPS stejné a zároveň snížit spotřebu energie na polovinu.

Sada nových funkcí také zahrnuje objemové vykreslování na úrovni desktopů. Používá se pro dramatické světelné efekty, ray tracing, který návrháři her, jak se zdá, tolik milují. Novinkou je také Variable Rate Shading Pro, obrazové VRS, které by mělo zefektivnit integraci VRS do více her. Podle výrobce čipů již existuje mnoho partnerství se solidními herními vývojáři, aby získali to nejlepší z nového hardwaru.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.