Černá listina zůstane, Huawei čeká na výjimky

Americký prezident Trump opět získal pozornost při příležitosti summitu G20, když odhalil překvapivě otevřenou odpověď. A našel zdánlivě rychlé řešení sporu o čínského technologického giganta Huawei. Skutečnost, že nyní americkým společnostem trvá podstatně déle, než budou moci společnosti Huawei alespoň částečně dodávat komponenty je charakterizována nedávnými prohlášeními orgánů USA odpovědných za tento problém.

Donald Trump

Komplikace pokračují: Americká vláda dala jasně najevo, že čínská společnost Huawei může sotva doufat v rychlou opravu poté, co Trump před několika týdny oznámil, že americké společnosti v budoucnosti budou moci zase dodávat součástky pro Huawei. Podle ministra obchodu Wilbura Rossa to bude možné pouze v případě, že pro americkou národní bezpečnost rozhodně neexistuje žádná hrozba.

Nikdo neví, co je možné
Na konferenci Ross uvedl, že Huawei bude i nadále na „Seznamu subjektů“, který zakazuje americkým společnostem obchodovat s určitými firmami, místo toho by americké firmy měly žádat o udělení výjimky. Aby mohli prodávat určité výrobky společnosti Huawei. V budoucnu bude Ministerstvo obchodu v každém jednotlivém případě zkoumat, zda hrozba pro národní bezpečnost může být vyloučena nebo je naopak obchod z hlediska bezpečností riskantní.

Převážná část zboží, která vyžaduje povolení k prodeji společnosti Huawei, zůstane, ale mohou existovat výjimky. Je to také o tom, že „nejde jen o prodeje z USA do zahraničních společností,“ řekl Ross. To znamená, že americké společnosti by neměly ztratit možnost prodejů z předchozích domluvených transakcí s Huawei.

Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow naznačil, že například někteří výrobci čipů by mohli zase dodávat do Huawei ale pouze na omezenou dobu. To se týká výrobků, které jsou obecně dostupné na globálním trhu. A je možnost, že by si je Huawei objednal jinde. Ale pro americké partnery čínského výrobce to znamená, že nemají žádné jistoty, vůči obchodu s Huawei.

Místo toho, Intel, Qualcomm, Microsoft, Google a další musí nyní prakticky „vyzkoušet“, které obchody jsou možné a které produkty mohou být doručeny Huawei bez porušení amerických vládních nařízení. Samozřejmě existuje možnost, že jednotlivé žádosti budou zamítnuty.

Celkově to vypadá, že nás čeká běh na dlouho trať… A vše se bude vyvíjet od toho jak se Donald Trump vyspí.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.