Čína chce, aby Indie přestala omezovat Huawei

Čína naléhala na Indii, aby nebránila Huawei v podnikání v této zemi, a varovala, že pro indické firmy působící v Číně by to mohly mít stejné důsledky.

Dva zdroje související s diskusemi v Novém Dillí uvedly, že indický velvyslanec v Pekingu, Vikram Misri, byl 10. července povolán k čínskému ministerstvu zahraničí, aby vyslechl obavy Číny ohledně americké kampaně, aby Huawei udržel Huawei mimo mobilní infrastrukturu 5G po celém světě, informoval agentura Reuters.

Během setkání čínští představitelé uvedli, že by mohly existovat „reverzní sankce“ vůči indickým firmám, které se zabývají obchodem v Číně, kdyby Indie blokovala Huawei kvůli tlaku ze strany Washingtonu, uvedl zdroj.

Indie má v nadcházejících měsících budovat několik 5G vysílačů, ale ještě se nerozhodla, zda má pozvat čínského výrobce telekomunikačních zařízení k účasti, řekl ministr telekomunikací Ravi Shankar Prasad.

V květnu byl Huawei zařazen na seznam amerických subjektů a americký prezident Donald Trump žádá své spojence, včetně Indie, a vyvíjí na ně větší tlak, aby nenechali společnost působit na své půdě s citací, že může používat produkty pro špionáž.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.