Čína investuje miliardy dolarů do vlastního čipového průmyslu

Tradiční výrobci čipů v západních průmyslových zemích se pravděpodobně v nadcházejících letech dostanou pod větší tlak než dříve. Protože Čína nyní zahajuje druhou fázi svého programu na podporu vlastního polovodičového průmyslu.

Tisková agentura Bloomberg uvádí, že byl nyní zřízen nový investiční fond ve výši 29 miliard dolarů. Prostředky státní pokladny by měly zajistit, že čínský čipový průmysl bude ještě více nezávislý na svých konkurentech z USA a dalších regionů.

Předchozí úsilí již vedlo k výstavbě různých výrobních zařízení polovodičů v Číně. Obvykle se však nacházejí u smluvních výrobců, kteří převádějí hotové návrhy ze zahraničí na křemík. A Čína je stále největším dovozcem čipů na světě, protože k výrobě zámořského vybavení je zapotřebí mnoho světových součástí vyrobených ze zahraničí.

Kirin procesor

Obchodní válka jako urychlovač
Nová fáze je stavět na dosavadních úspěších a přispívat k tomu, že za několik let se můžete spolehnout na čipy pro různé úkoly, ve kterých byly v Číně provedeny všechny kroky od vývoje po výrobu. Zde budou řádně propagovány zejména přístupy k výzkumu vašich vlastních architektur.

Peníze pocházejí z velké části od čínského ministerstva financí a Čínské rozvojové banky. Regionální správa a státní podniky však přispějí také na financování budoucích investic. Podobně se již etabloval první investiční fond, který začal v roce 2014.

Nedávné problémy v zahraničním obchodu by měly plány druhé etapy znovu řádně podpořit. Vzhledem k obchodní válce, kterou zahájil americký prezident Donald Trump, Číně hrozilo, že nebude schopna dovážet důležité součásti. Proto se Čína snaží plnou rychlostí snížit závislost na západních technologických zemích.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.