Čína je opět jedničkou. Úspěšně otestovala nejnovější technologii 6G

Anténa rádiového vysílače / Autor fotografie: F. Muhammad

Zdá se, že v zavádění superrychlé technologie 6G v Číně došlo pouze k minimálnímu zpomalení, protože byl Huawei zřejmě neúspěšně USA potlačen. Minimálně v tomto ohledu ano. Podle čínského deníku South China Morning Post existují jasné důkazy na to, že Čína pokročila v oblasti architektury připojení nové generace pro bezdrátovou komunikaci.

Deník uvádí, že čínský výzkumný tým vedený profesorem Zhang Chao dokázal přenést 1 TB dat na vzdálenost 1 km za jednu sekundu. Jeho týmu se tohle povedlo dokázat novou technologií, která se nazývá „vírové milimetrové vlny“, ve své podstatě jde jen o vysokofrekvenční rádiové vlny. Důsledky této technologie jsou skutečně ohromující, protože dokáže streamovat skutečně dalekosáhle. Je zřejmé, že technologie 6G změní tvář světa, a to ještě více než 5G. Je pravděpodobné, že technologie 6G bude nasazena do hypersonických zbraní, které je tak udělají ještě účinnější.

Čína tvrdí, že stojí v čele výzkumu 6G s masivními investicemi, které tuto technologií podporují. Experimentální bezdrátový systém byl nasazen na zimních olympijských hrách v Pekingu, aby současně streamoval více než 10 000 živých přenosů ve vysokém rozlišení. Vedoucí týmu, Zhang Chao trvá na tom, že nynější vírové milimetrové vlny jsou zcela odlišné, než jakékoli předchozí rádiové vlny.

Nová technologie dodá současnému bezdrátovému přenosu zcela nový rozměr. Výzkumný tým také vyvinul inovativní vysílač, který umožní vlnám, aby se točily ve třech různých režimech pro efektivní přenos dat. I přes masivní úpadek společnosti Huawei si Čína drží pozici lídra v patentech na technologii 6G, který vlastní celosvětově přes 40 % všech patentů. 6G by mohlo být až 100x rychlejší než 5G, takže jestli vám přijde 5G rychlé, tak 6G bude ještě někde jinde.

Konečné nasazení technologie 6G je však na míle vzdáleno. Podle nejnovějších predikcí se komerčního použití dočkáme až v roce 2030. Globální zaměření je nyní to, aby vůbec většina světa měla 5G. Časem se můžou objevit potencionální odvrácené stránky, jako obava o naše zdraví či poškození leteckého průmyslu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.