Čína má schopnost vybudovat nejlepší 5G síť na světě

Během Světové konference 5G v Číně, která dnes odstartovala, přednesl předseda Huawei Xu Zhijun hlavní projev na hlavním fóru. Ve svém projevu prohlásil, že Čína má schopnost vytvořit nejlepší síť 5G na světě.

Tuto schopnost připisuje několika výhodám, které má čínský trh, mezi něž patří podpora místní samosprávy, účast průmyslu a také povědomí spotřebitelů. Dále má země také zavedený řetězec terminálového průmyslu a technologii 5G.

Xu Zhijun

Dále dodává, že svět sdílí dividendy, které přináší čínský vývoj 5G, a je přesvědčen, že průmysl 5G také zvýšil celosvětovou poptávku po 5G síťových zařízeních a poptávku po polovodičích včetně současného vývoje síťových terminálů.

Xu Zhijun také předpověděl, že čínští uživatelé 5G překonají do konce roku 2020 200 milionů aktivních mobilních zařízení. Řekl, že zavedení každé generace mobilní technologie bylo kontroverzní a neexistují žádné nebezpečí ohledně zdravotní závadnosti, ale historie prokázala, že tyto obavy jsou malého významu, pokud jde o velké věci.

V současné době tři čínští poskytovatelé telekomunikačních služeb pracují na zavedení služeb 5G v zemi, mezi které patří China Mobile, China Unicom a China Telecom. Před spuštěním provedli předběžnou kontrolu, která zaznamenala více než 9,3 milionu uživatelů, kteří se zaregistrovali na 5G, ještě před oficiálním spuštěním.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.