Čínská vláda zakazuje zahraniční počítače a software ve vládních agenturách

Čínská vláda nařídila úplné vzdání se jakékoli počítačové technologie a softwaru od zahraničních výrobců státním agenturám a úřadům. Do tří let musí být všechny výrobky společností Dell, HP, Microsoft & Co vyměněny za jiné.

Jak uvádí zprávy Australian Financial Review, čínská vláda zcela zakázala používání počítačů a softwaru od zahraničních výrobců ve svých agenturách, ministerstvech a dalších vládních agenturách. Existuje však tříleté přechodné období, které by se mělo použít k nahrazení stávajících systémů západních dodavatelů čínskými výrobky.

HuaweiJe to poprvé, kdy čínská vláda formálně přijala specifická ustanovení, která nutí čínské kupce výpočetní techniky k přechodu na používání domácích produktů. V podstatě to následuje příklad toho, co vláda USA podle Trumpa zavedla s omezením technologie z Číny na úřady.

Čínská vláda mimo jiné nyní nutí úřady, aby zcela upustily od západních produktů. To se netýká pouze nákupu počítačů, které jsou nyní většinou od výrobců, jako je čínská skupina počítačů Lenovo.

Software je také třeba změnit. Ovlivňuje také operační systémy, takže nyní se používají například domácí varianty Linuxu, jako je Kylin OS, i když je tedy existující ekosystém aplikačního softwaru ve srovnání s nimi stále velmi malý.

USA vs ChinaZejména v počítačových systémech je stále zřejmé, jak daleko je nutkání používat „čínské“ produkty. Například i když Lenovo staví všechny své počítače v samotné Číně, komponenty, které se v nich používají, pocházejí často od západních dodavatelů. Procesory tedy často pocházejí od společnosti Intel, zatímco společnost Samsung dodává pevné disky společnosti Lenovo.

Alternativy však již fungují: SSD již vyrábí mnoho čínských výrobců, zatímco v Číně existuje řada projektů na vývoj a budování použitelných procesorů.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.