Co je to Google Mobile Services (GMS) a proč Huawei vyžaduje licenci

Google Mobile Services (GMS) je sada aplikací, značek Google a cloudových služeb. GMS také není součástí projektu Android Open Source Project (AOSP) nebo jednoduše nazývána open-source verze systému Android. Proto výrobci smartphonů pro Android potřebují získat licenci od společnosti Google k legální instalaci GMS na jejich zařízení Android.

Aplikace, které jsou součástí GMS?

GMS se skládá ze dvou částí – oblíbeného balíčku a dalšího dodatečného balíčku. Chcete-li získat licenci pro GMS, je třeba, aby výrobci zařízení Android předinstalovali oblíbený balíček, obvykle nazývaný předinstalované aplikace.

Oblíbený balíček aplikací GMS obsahuje:

Google vyhledávání
Google Chrome
Youtube
Google Play obchod

Další balíček aplikací GMS obsahuje:

Google Drive
Gmail
Google Duo
Google Mapy
Google Obrázky
Google Play Music

Použitím všech těchto aplikací může výrobce smartphonu pro tyto konkrétní aplikace vytvořit bezproblémový zážitek na různých zařízeních.

V případě Huawei mluvčí společnosti Google nedávno řekl, že nadcházející řada Mate 30 nemůže s aplikacemi a službami Google počítat kvůli americkému zákazu prodeje společnosti Huawei. USA sice prodloužily odklad o dalších 90 dnů, ale nemůže poskytnout jeho aplikace pro nové chytré telefony, jako je Mate 30.

Toto prohlášení vyvolalo pro Huawei určité obavy, interní zdroj již dříve řekl, že čínský technologický gigant telefon představí se službami nebo i bez služeb Google.

Autor: Lukáš

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.