Co jste nevěděli o nových Huawei Watch GT 2

Když Huawei před pár dny představil novou řadu Mate 30, byl tam i produkt, který mě velmi zaujal. Kupodivu nešlo ani tak o telefony řady Mate. Ale spíše o nové hodinky Watch GT 2. Jelikož mám jejich první verzi, tak mě zajímalo, jaké budou novinky na novém modelu a zda se mi vyplatí případně přechod na novější generaci. Nejsem ten typ člověka, co každý rok kupuje nová zařízení. A aby se tak stalo, muselo by to být opravdu velké „Boom“

Watch GT 2

Jak jistě víte, tak první verze byla zaměřena spíše pro sportovní jedince. Nabízelo se zde několik sportovních režimů ať už jízda na kole, fitness prvky nebo plavání.  U nové druhé generace tomu není jinak. Podíváme se zde na ni trochu dopodrobna.

Nové Watch GT2 budou tentokrát ve dvou velikostech první je ve 42mm a druhá větší, která má ideálních 46mm.  U té větší verze se přikláním k tomu, že má asi nejblíže k původnímu modelu. Co si budeme povídat, letos se Huawei zaměřilo spíše na vnitřní inovaci, něž na vzhled. Na druhou stranu se není čemu divit, za mě je design úžasný a tím, že vypadají jako klasické hodinky mají u mě jedno velké „plus“.

Takže na Watch GT 2 se můžeme těšit na AMOLED Displej o velikosti 1,39 palců s rozlišením 454 x 454 pixelů. Co nikoho asi nepřekvapí je asi to, že i nové hodinky získali nový čipset Kirin A1, který můžeme znát z nové řady sluchátek FreeBuds 3. Na hodinkách se nám postarají o kvalitnější spojení ohledně Bluetooth, lepší zpracování audia a výrazně sníží energetickou náročnost. Takže se můžeme těšit opět na dlouhou výdrž baterie, která už u první generace byla famózní a hodinky nabíjím cca jednou za 10 dní.

Podle Huawei bychom se mohli dostat až na úroveň 14 dní výdrže při běžném používání. Po zapnutí GPS modulu by menší verze 42mm měla vydržet cca 15 hodin, ale větší verze až 35 hodin. Hodinky budou samozřejmě i letos měřit významné zdravotní funkce. Najdeme tu jako u předchozí generace měření kvality spánku, tepové frekvence dokonce nově Huawei přidal i měření stresu. Měření stresu je asi to, co mě na hodinkách zaujalo letos nejvíce.

Nově hodinky obsahují také pamět o velikosti 4GB takže si můžete do nich uložit až 500 skladeb. Významnou novinkou je také integrovaný mikrofon a reproduktor, pouze u větší verze. Díky čemuž můžete pohodlně telefonovat. Hodinky musí být samozřejmě připojeny přes Bluetooth k telefonu. Co v hodinkách nenajdete je například EKG snímač, který začali ve velkém přidávat do svých smartwatch u konkurenčních společností.

Do prodeje půjdou na Českém a Slovenském trhu v říjnu letošního roku. Cenovka bude nastavena přibližně jako u předchozího modelu, tedy necelých 6 tisíc korun.

Parametry:

Watch GT 2 46mm

Rozměry: 45.9 x 45.9 x 10.7 mm Váha: 41g

Displej: 1.39 palců AMOLED 454 x 454 HD

Výdrž: Až 14 dní

Watch GT 2 42mm

Rozměry: 41.8 x 41.8 x 9.4 mm Váha: 29g

Displej: 1.2 palců AMOLED 390 x 390 HD

Výdrž: Až 7 dní

Autor: Lukáš

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.