Další frustrovaný krok ze strany USA! Federální komunikační komise plánuje zakázat Huawei

USA každý den přijímají nepřetržitá opatření k zastavení činnosti Huawei na světovém trhu. Dokonce i její spojenecké země odmítly americkou žádost o zákaz Huawei a dále s Huawei spolupracují.
Huawei Vs. Donald TrumpV novém vývoji tohoto snad už nekonečného příběhu plánuje americký telekomunikační regulátor oznámit Huawei a dalšímu čínskému poskytovateli telekomunikačních zařízení, že jsou brány jako riziko národní bezpečnosti.  Toto rozhodnutí potvrzuje pouze další frustrující krok vlády USA proti Huawei.

Na schůzce konané 19. října Federální komunikační komise (FCC) uvedla, že má v úmyslu hlasovat s dalšími vládními institucemi, o tom, kolik by stálo odstranění a nahrazení Huawei a společnosti ZTE ze stávajících sítí, a zavést finanční program úhrady nákladů na kompenzaci nákladů spojených s obnovou zařízení, uvedla agentura Reuters.

„Pokud jde o bezpečnost sítě 5G a Ameriku, nemůžeme si dovolit riskovat a doufat v to nejlepší,“ řekl předseda FCC Ajit Pai ve svém prohlášení.

Huawei„Když Spojené státy upgradují své sítě na novou generaci bezdrátových technologií – 5G -, nemůžeme ignorovat riziko, že se čínská vláda bude snažit zneužít zranitelnosti naší sítě, aby se zapojila do špionáže, vložila malware a viry a jinak ohrozila naše kritické komunikační sítě. “

Ajit Pai poprvé navrhl v březnu 2018 zákaz společností, které představovaly riziko národní bezpečnosti, ale nezmínil žádné konkrétní. Nejvyšší důstojníci FCC se pravděpodobně domnívají, že čínská vláda a armáda spolupracují s takovými společnostmi jako jsou Huawei a ZTE.

Toto poslední rozhodnutí FCC zcela potlačuje vůli vlády USA „omezit“ zákaz Huawei v poskytování služeb americkým společnostem. Aby mohli mezi sebou alespoň částečně obchodovat.

Donald Trump„Za 30 let podnikání neměla společnost Huawei nikdy zásadní incident související s bezpečností ve 170 zemích, kde působíme,“ uvedl mluvčí společnosti Huawei v čínské Shenzhen.

„Dnešní návrh, který zveřejnil předseda komise FCC, má dopad pouze na poskytovatele širokopásmového připojení ve většině nezasloužených nebo podceňovaných venkovských oblastech Spojených států,“ uvedl mluvčí. „Taková akce dále rozšíří digitální propast a zpomalení tempa hospodářského rozvoje bez dalšího zabezpečení telekomunikačních sítí národa. “

V květnu americké obchodní oddělení uvalilo na Huawei zákaz obchodu, a jako důvod uvedlo, že je národní bezpečnostní hrozbou a společnost je pod kontrolou čínského práva. Tato obvinění čínský technologický gigant opakovaně popírá.

V rámci černé listiny obchodů nemůže Huawei obchodovat s americkými firmami, jako je zákaz používání služeb Google Mobile pro své chytré telefony, nákup čipů a mnohem více.

Kromě zákazu obchodu Trumpova vláda vyvíjí tlak na své spojenecké země, aby bylo zakázáno Huawei účastnit se na rozvoji jejich sítí 5G. Ale spojenci nakonec zákaz odmítly a spolupracují s Huawei dále.

Autor: Lukáš

ZdroJ: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.