Debata o amerických společnostech o licenci na technologii 5G

Zakladatel Huawei a generální ředitel, Ren Zhengfei popřel zprávu o prodeji 5G technologie jakékoliv USA společnosti.

V září Ren navrhl nabídku jednorázového poplatku nikoli prodeje za 5G síťovou technologii, která by druhé společnosti umožnila přístup ke stávajícím 5g patentům, licencím, kódu, technickým plánům a výrobnímu know-how společnosti Huawei.

Ren ZhengfeiVedoucí pracovník společnosti Huawei minulý měsíc řekl, že Huawei zahájil rozhovory s některými americkými telekomunikačními společnostmi ohledně licencování své technologie páté generace.

V současné době neexistují společnosti, které by s námi mluvili napřímo, vše probíhá pomocí prostředníků. Což je celé asi ten zásadní problém. Důvodem toho všeho je to, že kvůli zákazu ze strany USA nemůže žádná firma s Huawei ani jednat, ohledně licencí. “uvedl Ren a informoval agenturu Reuters.

Hledáme partnera, který by nám pomohl najít zprostředkovatele, který by diskutoval o dohodě, smlouvě a spolupráci, ale ještě ne teď, “dodal.

USA tvrdily, že Huawei je národní bezpečnostní hrozbou, a zakázala čínský technologický gigant, aniž by prokázala jakékoli důkazy.

Ren uvedl, že společnost dělá maximum pro řešení problému „černé listiny“ v USA. Huawei navíc má v plánu pokračovat v inovacích bez podpory USA

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.