Dnes Huawei zveřejní otevřený zdroj Ark Compiler pro smartphony

Na konferenci Huawei Developer Conference 2019 společnost vysvětlila mnoho důležitých věcí o „ark kompilátoru“, které mohou zvýšit účinnost aplikace pro Android a mohou také hrát klíčovou roli v jeho Harmony OS.

A včera Huawei potvrdil, že kompilátor Ark bude zveřejněn právě dnes 31. srpna. Vývojáři třetích stran jej tedy mohou použít ke kompilaci své vlastní aplikace prostřednictvím této platformy a jeho podpora bude prostřednictvím EMUI rozšířena na další modely Huawei a Honor.

Ark Compiler je kompilátor aplikací vyvinutý společností Huawei a snaží se zlepšit efektivitu kompilace aplikací pro Android přímým „tlumočením“ a spuštěním strojového kódu / binárního kódu do systémového jazyka. Odstranění potřeby dalších rámců, které se používají k převodu strojového kódu do systémového jazyka, a vyžaduje další zdroje.

Podle společnosti Huawei může společnost Ark Compiler výrazně zlepšit účinnost samotného systému Android, zlepšit plynulost o 24 procent, rychlost odezvy o 44 procent a plynulost aplikací třetích stran až o 60 procent.

V současné době podporují smartphony Ark Compiler řady Huawei Mate 20, Huawei P30, Honor 20 Series, Honor V20, Honor Magic 2 a Honor 9X, Nova 5.

A brzy budou přidány další zařízení.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.