Dobrá zpráva pro hráče. Cenově dostupná Nvidia RTX 4060 je za rohem

Nvidia RTX 4060
Zdroj: NVIDIA

Řada Nvidia RTX má za sebou dobrý start. Každá z karet této řady nabízí oproti svým předchůdcům skvělý nárůst výkonu. Cenovka každé z těchto karet je však pro mnohé trochu nedostupná. Nuže, je tu dobrá zpráva, Nvidia RTX 4060 je velmi blízko uvedení na trh.

Pokud to nevíte, karty řady RTX XX60 od společnosti Nvidia jsou zaměřeny spíše na cenově dostupný trh. To znamená, že chystaná Nvidia RTX 4060 bude cenově dostupnější než ostatní karty této řady. A soudě podle toho, jak dobré jsou ostatní karty této řady, bude i tento cenově dostupný model osaze skvělým výkonem.

Bližší pohled na cenově dostupnou kartu Nvidia RTX 4060

Zajímavé na tomto úniku je, že konkrétně nepotvrzuje, zda se jedná o kartu Nvidia RTX 4060 nebo 4060Ti. Nyní, i když si leaker není jistý, o jakou kartu se jedná, můžeme vidět, že na rubu karty není „Ti“. Díky tomu se můžeme domnívat, že uniklá karta skutečně není Ti.

Nicméně pokud jsou uniklé snímky skutečně RTX 4060, můžete si udělat jeden velký závěr. Totiž, že Nvidia na této grafické kartě nejspíše skutečně šetřila. Karta vypadá hodně plastově, i když fotografie může samozřejmě zkreslovat. Dobrou zprávou však je, že ventilátory jsou velmi podobné těm, které klasicky najdeme na RTX 4090, 4080, 3080 a 3090.Tento únik nám dává naději, že Nvidia skutečně vydá levnější kartu řady RTX 4000. Doufejme, že se objeví společně s RTX 4070, která má přijít 13. dubna. Pokud se tak ale nestane, má AMD eso v rukávu. Vzhledem k tomu, že Nvidia RTX 4060 chybí, mohly by cenově dostupné karty řady Radeon RX zazářit v levném segmentu trhu.

Budete v letošním roce kupovat novou grafickou kartu ze série RTX 4000? Po celém světě tyto karty mají značný úspěch, uvidíme, jak se uchytí u fanoušků na našem trhu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techradar.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *