Dodavatel čipů žádá USA, aby povolilo velkou zásilku do Huawei

Xilinx, dodavatel klíčových komponentů používaných v mobilních telefonních sítích, uvedl, že jeho finanční výsledky byly zasaženy akcí vlády USA proti Huawei a požádal o povolení obnovit širší dodávky čínskému zákazníkovi. Uvádí Bloomberg.

Huawei vs. USA

Zpráva společnosti Xilinx o výdělcích také zdůrazňuje, že obchodní problémy vznikly v důsledku obchodních sporů mezi Čínou a USA. Přestože Xilinx již dříve obnovil některé prodeje společnosti Huawei, nestačí to, aby udržel svůj akciový trh. Společnost se proto snaží do zásilky přidat další zásoby.

„Rozhodli jsme se, že můžeme legálně pokračovat v přepravě vybraných produktů,“ řekl Victor Peng, generální ředitel Xilinx. „Žádali jsme o některé další produkty, ale rozhodně nám nepovolí všechny.

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do černé obchodní listiny, která společnosti zakazuje nakupovat americké technologie potřebné k výrobě chytrých telefonů a dalších produktů.

V souladu s pravidly zákazu obchodu v USA společnosti včetně Intel, Qualcomm, Broadcom, Xilinx a dalších zastavily své současné podnikání s čínským technologickým gigantem, který je stojí velkou částku peněz.

Později v červnu oznámil americký prezident Donal Trump úlevu v omezení obchodu pro Huawei tím, že umožnil obnovit některé technické dodávky.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.