Dodavatel objektivů pro Huawei tvrdí, že se výrazně zvyšuje poptávka

V současné době se plně očekává, že chytré telefony vyšší třídy budou přicházet s fotoaparáty odpovídající kvality. Stalo se normou, zejména s ohledem na to, jak chytré telefony jako Huawei Mate 30 Pro a čerstvě spuštěný Google Pixel 4 nastavují laťku extrémně vysoko. To vedlo k obrovskému nárůstu poptávky po vysoce kvalitních čočkách, tvrdí zdroj Largan Precision.

Hlavní výrobce objektivů Largan Precision má extrémně optimistické vyhlídky na zisk za Q4 roku 2019 díky prodejcům telefonů, kteří ve svých nových zařízeních používají technologii více objektivů, a nezdá se, že by se to brzo zpomalilo. Prožili vynikající rok díky jejich partnerství se společnostmi, jako jsou Apple a Huawei.

Společnost Largan

Příjmy Largana se snížily na začátku roku, kdy Apple, jeho největší klient, zaznamenal pokles dodávek pro iPhone, ale v následujících měsících, kdy společnost Huawei představila vlajkovou loď smartphonů P30, se společnost rychle vrátila k růstu.

Proces výroby štíhlejších objektivů vysoké třídy je sofistikovaný a Largan zjevně doufá, že věci zjednoduší. To zase pomůže předním dodavatelům objektivů udržet si své výhody v dodavatelském řetězci a užívat si robustních zásilek, uvedly zdroje.

Largan může být v tuto chvíli stále nejlepším na trhu, ale to se může změnit, jakmile bude poptávka stále stoupat. Podle některých nedávných zpráv může Huawei hledat nové zdroje k dodání objektivů fotoaparátu za výhodnější ceny. Přesto se na většinu svých dodávek stále spoléhají na Largana.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.