Donald Trump říká, že USA s Huawei nebude obchodovat

Americký prezident Donald Trump znovu dokázal, že u Huawei ve skutečnosti nejde o bezpečnostní problém, jak nám je to furt prezentováno médii. A společnost je používána pouze jako rukojmí k získání lepších obchodních podmínek s Čínou.

Trump v pátek uvedl, že vláda USA už nebude s Huawei jednat, pokud obchodní rozhovory s Čínou nesplní jeho očekávání, informovala CNBC.

„Nebudeme obchodovat s Huawei.“  A opravdu jsem se rozhodl. S Huawei je mnohem jednodušší neobchodovat.  To neznamená, že s něčím nebudeme společně souhlasit. Velký vliv na to bude mít, pokud uzavřeme obchodní dohodu, “řekl Trump.

„Mluvíme s Čínou a nejsme připraveni uzavřít dohodu, ale uvidíme, co se stane … Čína chce něco udělat, ale zatím nic nedělá. Nejsem připraven jednat tak rychle, “řekl Trump.

Americký a Čínský prezidentMinisterstvo obchodu však uvedlo, že stále zpracovává zvláštní licenční proces pro společnosti, které chtějí znovu zahájit prodej společnosti Huawei. A Trumpův komentář se týká pouze zákazu nákupu pro vlády.

Již dříve bylo oznámeno, že obchodní oddělení pozastavilo licenční proces a pozastavení licencování má dopad na hlavní dodavatele Huawei, včetně Micron, Qualcomm, Xilinx a další. Také se očekává, že Čína zastavila nákup ze Spojených států kvůli hrozbě nového daňového tarifu.

Ministr obchodu USA Wilbur Ross minulý týden uvedl, že obdržel přibližně 50 žádostí o obnovení dodávek do Huawei a očekává se, že tento týden dosáhne rozhodnutí.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.