Dříve drogy, dneska kryptoměny. Španělská policie provedla razii na kryptoměnový důl

Autor fotografie: Лечение Наркомании / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud se policie začne zajímat o trestný čin v oblasti těžby kryptoměn, tak se obvykle jedná o nějaký druh krádeže elektřiny. V dalších případech se stává, že si policie myslí, že sleduje tajnou pěstírnu marihuany, a následně je čeká velké překvapení.

Podle nedávné zprávy španělské policie se konal nájezd na velkou pěstírnu marihuany, a ve finále se ukázalo, že se jedná o krypto těžební farmu. Podle velkého odběru proudu se policie milně domnívala, že gang v rozhlehlé hale pěstuje několik tisíc rostlin konopí. Během této razie policie zabavila 21 těžebních strojů a dalších specifických zařízení pro těžbu bitcoinu. Hodnota zabavených strojů se odhaduje na hodnotu 315 000 eur.

Důl byl ukrytý ve španělské Seville. Podezření se objevilo poté, co policie našla rozsáhlé ventilační elektropříslušenství v okolí místních budov. Původně se myslelo, že se jedná o ventilace na přísun čerstvého vzduchu k rostlinám. Jakmile byla policie uvnitř budovy, tak našla zařízení na těžbu kryptoměn, výkonné chladicí a ventilační systémy a grafické karty řady EVGA RTX.

Zdroj videonahrávky: Policía Nacional

Policie předběžně odhadla, že stroje na těžbu bitcoinu, které měl gang v držení, mají hodnotu asi 315 000 eur a měsíčně by mohly generovat zisk více než 2 500 eur. Dále také policie našla těžařský RIG, který má hodnotu kolem 13 000 eur a mohl generovat zisk 1 000 eur měsíčně.

Těžba kryptoměn není ve Španělsku zakázána. V tomto případě se bude policie zabývat nelegální napojení na elektrickou síť. Tento důl odebíral významnou část energie ze sítě. Podle expertů elektrárenských společností důl kradl elektřinu v hodnotě až 2000 eur měsíčně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: elchapuzasinformatico.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.