DxOMark již ohodnotil Huawei Mate 30 Pro! Výsledek Vás zaskočí.

Na tento den sem možná čekal víc, než na samotné představení série Mate 30. To, že Huawei dělá skvělé foto smartphony tady asi nikdo nezpochybní. A k dnešku konečně vyšlo hodnocení od DxOMark a výsledek je opět jak je u Huawei zvykem famózní… No, ale pojďte posoudit sami.

Huawei Mate 30 Pro je nejnovější vlajkovou lodí smartphonu čínského výrobce a je dodáván s 6,53 palcovým OLED displejem, 4 500 mAh baterií a zcela novou čipovou sadou Kirin 990 od Huawei.

Obrázky Mate 30 Pro vykazují dobrou expozici, barvy a šum i při nízkém osvětlení.Zadní kamera má celkem čtyři moduly, včetně senzoru doby letu (ToF) pro 3D vylepšené snímání hloubky v režimu bokeh. Hardwarové specifikace primárního fotoaparátu jsou na papíře stejné jako u loňského modelu P30 Pro, se snímačem Quad-Bayer 40 Mp a objektivem s clonou f / 1,7. Ale Mate 30 Pro nedostane 5x teleobjektiv P30 Pro; místo toho používá 3x tele modul velmi podobný tomu, co jsme viděli v (klasické) P30. Ultraširoký fotoaparát je však zcela nový. Má 18 mm, to je docela nezvyklí rozměr od toho s čím se běžne setkáváme u smartphonů, ale má velmi velký 1 / 1,54 ″ senzor, a zároveň rychlý f / 1,8 clony, a neobvykle, 3: 2 poměr stran.

Co se týče softwaru, nový Huawei využívá vylepšený výpočetní výkon čipové sady Kirin a využívá nový algoritmus AI-RAW, který využívá umělou inteligenci k optimalizaci demosaurování od obrazce senzoru Quad-Bayer k výstupu obrazu RGB, spolu se snížením šumu, na úrovni RAW. Při přiblížení může systém vytvořit model s vysokým rozlišením na úrovni RAW pro lepší textury a detaily. Další informace o tom, jak nový hardware a software spolupracují


Hlavní specifikace kamery:

     Quad-camera, včetně ToF senzoru
     Primární: 40 Mp 1 / 1,7 ″ senzor, 27 mm ekvivalentní clona s clonou, 1,6 ″, PDAF, OIS
     Extrémně široký: 40Mp 1 / 1,54 ″ senzor, 18 mm ekvivalentní clona s clonou 1,8 mm, PDAF
     Tele: 8Mp 1/4 ″ senzor, 80mm ekvivalentní clona s f / 2,4 clonou, PDAF, OIS
     ToF 3D kamera pro hloubkovou detekci
     Dvoubarevný blesk
     4K video, 2160p / 60fps (výchozí 2160p / 30fps)Mate 30 Pro poskytuje vynikající výsledky téměř ve všech kategoriích statických snímků, ale opravdu svítí pro texturu a šum. Huawei dosahuje nejlepších výsledků pro oba atributy individuálně, což je neobvyklé, vzhledem k tomu, že obraz bez šumu obvykle znamená ztrátu detailů a naopak. Kamera Mate 30 Pro je schopna dokonale vyvážit oba atributy, ale zaznamenává dobrou texturu a detaily téměř ve všech podmínkách při zachování velmi nízké hladiny šumu. Šum je skutečně viditelný pouze ve velmi slabém světle.

Výsledek testu Mate 30 ProNový Huawei také funguje velmi dobře, pokud jde o expozici a barvy. Snímky jsou dobře exponovány až do velmi nízkých úrovní osvětlení a široký dynamický rozsah zajišťuje dobrý stín a zvýraznění detailů v obtížných scénách s vysokým kontrastem. Barva byla na modelu P30 Pro trochu slabou, ale barva na Mate 30 Pro je znatelně sytější a vyvážení bílé je stabilnější, pouze s občasnými mírnými barevnými nádechy.

Testovací zařízení dále získává první místo v nové kategorii Noční osvětlení. Funguje velmi dobře se zapnutým bleskem a chytře přepíná mezi použitím blesku a fotografováním pouze s okolním světlem v automatickém režimu blesku, obvykle volí metodu, která je pro scénu nejvhodnější. To se také daří s deaktivovaným bleskem. Hladiny hluku jsou nízké ve všech situacích, ale v některých testovacích scénách je možné pozorovat nepřirozeně vysokou saturaci a mírnou měkkost obrazu.

Nový Mate přichází s konvenčnějšími 3x teleobjektivy místo toho, aby se spoléhal na 5x složenou optiku P30 Pro. Díky novému algoritmu AI-RAW však skutečně zaznamenává lepší detaily než jeho stabilita při krátkém a středním rozsahu zoomu. Pouze při dlouhém dosahu neudrží krok se složitější konstrukcí objektivu vlajkové lodi řady P. Celkově je Mate 30 Pro jedním z nejlepších zařízení pro zoom.

Výsledky simulace Bokeh ukazují vynikající odhad hloubky a podrobnosti, ale obrázky mohou být mírně podsycené. Speciální širokoúhlá kamera zachycuje dobrou kvalitu obrazu ve většině situací, má však jednu důležitou chybu: při 18 mm je její zorné pole o něco užší než u některých konkurentů, což znamená, že Huawei vám nedovolí vmáčknout tolik scény do snímku jako například nejnovější špičkové modely Samsung Galaxy se svými 12mm ekvivalentními čočkami.

Mate 30 Pro bohužel nemůže převzít 1. místo pro Video, ale se skóre 100, je jen jeden bod za nejlépe hodnoceným Galaxy Note 10+ 5G. Ve výchozím nastavení natáčí 4K záběry, což má za následek vynikající texturu, a zároveň udržuje nízkou hladinu šumu, dokud se nesníží světelné podmínky. Cílová expozice je dobrá až do velmi slabého osvětlení AI přes nedostatek záznamu HDR, záběry ukazují dobrý stín a zvýrazněné detaily. Autofokus i stabilizace fungují také efektivně. AF je stabilní a rychlý ve všech situacích a dobře sleduje pohybující se objekty a stabilizační systém Mate udržuje věci stabilní při chůzi při záznamu nebo při držení fotoaparátu v klidu.

Závěr:

Celkové skóre DXOMARK pro kameru Huawei Mate 30 Pro je 121 nových impozantních bodů. Nová kamera nevykazuje žádné skutečné slabiny v oddělení fotoaparátů a poskytuje vynikající kvalitu obrazu a videa ve většině situací. Jeho kvalitní fotografie jsou velmi dobré napříč barevným spektrem, a jeho vyvážení textur a šumu je skutečně vynikající, s vynikajícím vykreslením detailů za téměř všech podmínek při zachování šumu obrazu na nízkých úrovních. Poměrně úzké zorné pole širokoúhlé kamery může být drobnou vadou, ale širokoúhlá kamera poskytuje dobrou kvalitu obrazu; Kromě toho je Mate 30 Pro jedním z nejlepších pro bokeh i v režimu zoom.

Huawei Mate 30 Pro nemůže zcela stačit na první místo na video. Tam kraluje Samsung Galaxy Note 10+ 5G, ale přesto zaznamenává video, které patří mezi to nejlepší, co můžete na trhu najít, což z něj činí snadné doporučení pro všechny uživatele, kteří chtějí nejlepší možnou kvalita obrazu na svém smartphonu a jsou ochotni za ni zaplatit prémiovou cenu.

Autor: Lukáš

Zdroj: DXOMARK

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.