Embargo USA: Vláda Trumpa nechce prodloužit lhůtu pro Huawei

Spolupráce mezi společností Huawei a americkými společnostmi zůstává omezená a pravděpodobně se v budoucnu ještě zhorší. Po přechodném období končícím 19. listopadu již nebudou existovat žádné výjimky. Alespoň to tak chce Donald Trump.

Obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou se zhoršuje. Od konce května byl Huawei chycen v křížové palbě obou vlád, byl na černé listině a vždy odolával špionážním obviněním. Že žádný konec amerických sankcí proti čínskému výrobci není v dohledu, lze přečíst z nedávných prohlášení Roba Strayera. Náměstek ministra odpovědný za kybernetickou a mezinárodní komunikační a informační politiku vyloučil prodloužení přechodného období po 19. listopadu. Zákaz obchodu mezi americkými společnostmi a Huawei by se tak mohl projevit před Vánoci.

Jsou myslitelné sankce pro společnosti a vlády spolupracující s Huawei

Protože novináři z agentury Bloomberg nadále podávají zprávy, je také možné, že vláda prezidenta USA Trumpa by mohla zvážit uložení dalších sankcí společnostem a zemím, které nadále spolupracují s Huawei. Strayer hovořil především o spolupráci v oblasti 5G sítí, pro které Huawei jako dodavatel mohl najít různé partnery navzdory americkému embargu. S jakým postihem „spojenci“ výrobce musí počítat, Strayer neoznámil. Do lhůty však zbývají téměř dva měsíce, kdy se stále ještě může stát mnoho ohledně obchodního konfliktu mezi USA a Čínou.



Sankce proti Huawei už pociťují i normální spotřebitelé a uživatelé běžných telefonů. Zejména to je znát teď se zavedením nových chytrých telefonů. Jeden příklad: Huawei Mate 30 Pro. Nová vlajková loď výrobce byla představena před týdnem, ale původně je k dispozici pouze v Číně. Důvodem je nedostatek důležitých aplikací Google, které nejsou předinstalovány z důvodu ztráty oficiální licence pro Android. Také následná instalace obchodu Play a programů, jako jsou Gmail, Google Maps je pro uživatele obtížná.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.