EMUI 10.0 a Magic UI 3.0: Přehled změn a známé problémy

Program EMUI 10.0 a Magic UI 3.0 beta je již spuštěn pro několik chytrých telefonů a hlavní zařízení již dostali stabilní systém EMUI 10. Myslím, že je na čase vám ukázat úplný protokol změn a známé problémy, které přicházejí s EMUI 10.0 a Magic UI 3.0.EMUI 10.0 / Magic UI 3.0 známé problémy

Některé problémy mohou ovlivnit vaše každodenní používání telefonu. Neinstalujte tuto aktualizaci, pokud často používáte příslušné aplikace nebo funkce.

1. Některé bankovní aplikace nejsou kompatibilní s Androidem 10. Tento problém lze vyřešit až po vydání kompatibilních verzí aplikace.
2. Některé aplikace pro rychlé zasílání zpráv nejsou kompatibilní s Android 10 a mohou se při odesílání obrázků setkat s problémy. Chcete-li tento problém vyřešit, restartujte aplikaci. Případně počkejte na její novou aktualizaci.
3. Pokud jste před instalací této aktualizace deaktivovali zvuková a vibrační upozornění, bude ve výchozím nastavení pro oznámení z aplikací pro rychlé zasílání zpráv povolen tichý režim. Režim upozornění lze v nastavení aplikace upravit podle vašich preferencí.
4. U aplikací s povolenou funkcí „zdvojení aplikace“ může tato aktualizace umožnit aplikaci problém při načítání jednoho z účtů. Chcete-li problém vyřešit, zakažte a znovu povolte funkci „Zdvojení aplikace“.
5. Při přehrávání bitevních polí PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) se může obrazovka v určitých situacích blikat. Chcete-li problém vyřešit, nastavte rozlišení bez HDR.
6. Hodinky Samsung se mohou po určité době automaticky odpojit od telefonu. Tento problém bude vyřešen v novější verzi.
7. 30násobné přiblížení pomocí sevřením dvěma prsty může občas selhat. Tento problém vyřešíte přetažením posuvníku zoomu nebo restartováním fotoaparátu.Protokol změn EMUI 10.0 / Magic UI 3.0

EMUI 10.0 – Tato verze je navržena tak, abyste si mohli předem vyzkoušet nové softwarové funkce, což Huawei poskytne zpětnou vazbu pro další vylepšení softwaru.

Magic UI 3.0 – je navržen tak, aby dále zefektivňoval a zlepšoval kvalitu vaší uživatelské zkušenosti. Poskytuje uživatelům zcela nové, vyladěné uživatelské rozhraní navržené tak, aby usnadňovalo plynulejší a intuitivnější uživatelské prostředí. Vylepšená ochrana dat a soukromí vám také přináší bezpečnější zážitek.

Uživatelské rozhraní, složité a dechberoucí

– Rozvržení Magazine:
Zahrnuje rozvržení ve stylu časopisu pro pohodlnější a autentičtější zážitek ze čtení.
– Morandi Color:
Podhodnocené šedé tóny vytvářejí jemnější a pohodlnější displej.
– Animace:
Dynamické, přirozeně založené animace pro přechody stránek, spouštění aplikací a další situace.

Výkon: stabilní a hladký

– GPU Turbo:
Zlepšuje hladkost a stabilitu systému při hraní her.
– „Klonování telefonu“:
Zvyšuje rychlost připojení a klonování dat do jiného telefonu.

Zabezpečení: bezpečnější data a soukromí


Používá vlastní mikrokontrolerový design vyvinutý společností Huawei, certifikovaný jako nejbezpečnější jádro operačního systému pro komerční použití.
Aktualizace softwaru Zabezpečení: bezpečnější data a ochrana soukromí Formálně ověřené přes mikrok jádro Používá vlastní mikrokontrolerový design vyvinutý společností Huawei, certifikovaný jako nejbezpečnější jádro operačního systému pro komerční použití.

– Distribuovaná technologie:
Vylepšuje zabezpečení při připojování k jiným zařízením Huawei, jakož i při přenosu souborů mezi jinými zařízeními Huawei a jejich ukládání.

– Ochrana soukromí
Podporuje funkce karantény aplikací pro standardizované řízení oprávnění k aplikacím a bezpečnější ochranu dat a soukromí.


– AppAssistant dropzone
Přidá do aplikace AppAssistant přístupovou zónu, která vám umožní rychlý přístup ke službám, jako je akcelerace her a nerušení při hraní.


Důležité poznámky:

1. Tato aktualizace nevymaže vaše osobní údaje, doporučujeme vám však před aktualizací zálohovat všechna důležitá data.
2. Některé aplikace třetích stran, které nejsou kompatibilní s Android 10, mohou po aktualizaci fungovat nesprávně. Doporučujeme tyto aplikace aktualizovat na nejnovější verze v obchodě v aplikaci
3. Pokud během aktualizace narazíte na problémy, zavolejte na horkou linku zákaznických služeb společnosti Huawei nebo požádejte o pomoc zákaznické středisko společnosti Huawei.
4. Rozložení vaší domovské obrazovky může být mírně přeskupeno.
5. Tuto verzi systému lze vrátit zpět do oficiální verze EMUI 9.1 v HiSuite.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.